Добрий вечір.
Апостиль непотрібен. Для того, щоб довірена особа змогла отримати Ваші документи, вона повинна пред'явити довіреність, засвідчену нотаріусом. У відповідності до статті 38 Закону України "Про нотаріат", та статті 44 Консульського Статуту України, консул має право на вчинення нотаріальних дій.
В статті 44 Консульського Статуту України вказано: Консул вчиняє нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається Законом України "Про нотаріат".
В статті 38 ЗУ "Про нотаріат" вказано: консульські установи України посвідчують правочини (договори, заповіти, довіреності тощо), крім іпотечних договорів, договорів про відчуження та заставу житлових будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні.
Таким чином, Вам необхідно прийти в найближче консульство України, і оформити довіреність. Так як консул час від часу виконує обов'язки нотаріуса, то у нього є типові зразки всіх можливих довіреностей. Вам тільки потрібно пояснити консулу - що саме довірена особа має отримати від Вашого імені. На всякий випадок, ось зразок довіреності консульства України в Нідерландах:
З Р А З О К
Д О В І Р Е Н І С Т Ь
Місто Гаага, ___________________квітня дві тисячі двадцять першого року.
Я, громадянин України, ___________________________, ___ _________ _____ року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків – __________, (паспорт громадянина України для виїзду за кордон _____, виданий ___ _______ ________ року органом ________), зареєстроване місце проживання в Україні за адресою: м. ____, вул. ___________, буд. ____, кв. ____, та який тимчасово перебуває на території Королівства Нідерланди, керуючись попереднім усним договором доручення, дійсною довіреністю уповноважую громадянку України, _________________________, ___ _________ _____року народження, (паспорт громадянина України № ________, виданий __________________________________ органом ______), реєстраційний номер облікової картки платника податків – _________, зареєстроване місце проживання за адресою: м. ____, вул. ___________, буд. ____, кв. ____,
бути моїм представником з усіма необхідними повноваженнями з питань:
в усіх без винятку установах, на підприємствах, в організаціях незалежно від їх форми власності та підпорядкування (в тому числі в органах державної влади та управління, міністерствах, відомствах, їх структурних підрозділах, державних комітетах та підвідомчих їм органах, в посольствах та консульствах іноземних держав в Україні, Пенсійному фонді України, в банківських установах, в органах юстиції, в тому числі – в управліннях юстиції будь-якого рівня, в органах нотаріату, в органах реєстрації актів цивільного стану, Державній реєстраційній службі України, ЦНАП, у відповідному органі (бюро) технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, в митних органах, в територіальних підрозділах ДМС України та адресно-довідкових підрозділах територіальних органів ДМС України, в органах Державтоінспекції, в інших структурних підрозділах органів внутрішніх справ України, в органах прокуратури, у будь-яких інших правоохоронних органах України, в житлово-комунальних органах, центральному телефонному вузлі, у відповідних органах водо-, тепло-, газопостачання тощо, на пошті, в органах державної влади та місцевого самоврядування та їх структурних підрозділах будь-якого рівня та будь-якої спрямованості, в тому числі – в землевпорядних органах, в органах опіки і піклування, у фондах, адміністраціях, комісіях та комітетах, інспекціях, в Податковій інспекції України та Податковій міліції України з усіх без винятку питань, що мене стосуються; в усіх судах - з усіма процесуальними правами та обов’язками, які надано законом позивачу, відповідачу, третій особі в процесі, заявнику, іншим заінтересованим особам, в тому числі з правом пред’явлення позову, визнання позову повністю або частково, подання заперечень проти позову, відмови від позову в будь-який час до закінчення судового розгляду (в тому числі в суді апеляційної чи касаційної інстанції), зміни підстав або предмета позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, відмови від позову, подання зустрічного позову, передачі справи на розгляд третейського суду, укладення мирової угоди (досягнення примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу); оскарження рішення (ухвали, постанови) суду у будь-який із способів, що передбачені чинним законодавством; отримання рішень (ухвал, постанов) суду чи їх засвідчених у встановленому порядку копій; в органах державної виконавчої служби з питань, пов’язаних з виконанням судових рішень, винесених у зв’язку із цією довіреністю, поданням від мого імені виконавчих документів, одержання присудженого майна або грошей;
Зміст ст.ст. 238-241, 247-250, 1003 Цивільного кодексу України та ст.ст. 61,65,74 Сімейного кодексу України мені консулом роз’яснено.
Довіреність видана без права передоручення повноважень іншим особам, строком на _____ роки та дійсна до ____________________________________________________.
Текст довіреності мною прочитаний, її зміст, значення та наслідки мені зрозумілі і відповідають моїй волі.
ПІДПИС: ___________________________________________________
„____” ______________2021 року ця довіреність посвідчена мною, Карпуком Юрієм Петровичем, консулом Посольства України в Королівстві Нідерланди.
Довіреність підписана _________________________________________у моїй присутності. Особу її встановлено, дієздатність перевірено.
Зареєстровано в реєстрі за № 574/_____–18
Стягнуто 55 (28) євро
Консул ________________________________
Ще раз повторюю: це загальний зразок на всі випадки життя. Консул сам викреслить зайве, та враховуючи ваші побажання, впише конкретну назву вищого навчального закладу.
Якщо залишились питання, або щось незрозуміло - пишіть мені на мою пошту ddmitr@ukr.net
З повагою, Дмитро Дончак.