Аліменти. Відповідач в Канаді

Батько дітей переїхав в Канаду з початку війни. Має там офіційну роботу. Чи можна подати на перерахунок аліментів відповідно до нових доходів? В Україні сплачує аліменти згідно рішення суду в твердій сумі.

28.02.2023 13:54 1604

Консультація виконавця

Ірина і Владислав Леонови
Адвокат
У сервісі: 5 років
250 відгуків (249 +) (1 -)
Консультацій: 807
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Доброго дня

Стосовно вашого питання можемо повідомити наступне

Стаття 192 Сімейного кодексу України  передбачає можливість зміни розміру аліментів за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров’я одержувача аліментів та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

При цьому, зміна розміру аліментів може мати під собою зміну способу їх присудження. Тобто, зміна розміру аліментів у твердій грошовій сумі на розмір у  частці від заробітку (доходу) батька дитини.

Зміна розміру аліментів та зміна способу стягнення аліментів відбувається виключно в судовому порядку.

Отже, якщо Ви бажаєте змінити розмір аліментів у твердій грошовій сумі на більшу суму, то до суду необхідно подати позовну заяву про збільшення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.

Якщо Ви хочете змінити розмір аліментів шляхом зміни способу стягнення ( з твердої суми на частку від доходу), то треба звертати до суду із позовом про зміну способу стягнення аліментів.

Позовна заява про зміну розміру аліментів подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача.

Позови про збільшення розміру аліментів та про зміну способу їх стягнення можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

До позовної заяви, обов’язково додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги (зміна розміру аліментів).

У вашому випадку, враховуючи те, що платник аліментів проживає за кордоном, та виконання рішення суду має виконуватись в іноземній державі, рішення суду повинно бути про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, так як за кордоном стягнути аліменти у частці від доходу дуже проблематично.

Після того, як буде нове рішення, щоб стягнути аліменти з батька, який проживає та працює за кордоном, стягувач може звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник:

або з клопотанням про визнання та надання дозволу на виконання рішення суду України про стягнення аліментів;

або із заявою про встановлення рішення щодо аліментів.

У вашому випадку, при наявності судового рішення, треба звертатися з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України.

Клопотання повинно містити:

повне ім’я відповідача (боржника);

його дату народження;

громадянство;

адресу проживання відповідача (боржника) протягом останніх п’яти років (наскільки це відомо позивачу (стягувачу));

рід занять і місце роботи боржника;

фотокартку (за можливості);

наявні відомості про фінансові та сімейні обставини боржника, у тому числі інформація про майно, яке йому належить;

будь-яка інша інформація, що може сприяти встановленню місця знаходження боржника чи виконанню клопотання, або яка визначена відповідною договірною стороною як необхідна.

До клопотання додаються належним чином оформлені судом, що виніс рішення, такі документи:

копія судового рішення;

довідка про те, що рішення набрало законної сили;

довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;

довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;

копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті;

фотокартка стягувача.

Клопотання та документи, що до нього додаються, надаються українською мовою разом із перекладом на офіційну мову договірної сторони, на території якої пропонується здійснити визнання і виконання рішення.

Клопотання надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.

Якщо подобається, тисни кнопку