відстрочка

Чоловік нещодавно розійшовся з дружиною і виховує самостійно 2-х неповнолітніх дітей.

Прохання розписати покроково алгоритм дій, які документи потрібні, куди звертатись, щоб отримати відстрочку від мобілізації

Дякую.

13.01.2024 16:02 913

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
168 відгуків (167 +) (1 -)
Консультацій: 905

Вітаю!

Вітаю!

НАЖАЛЬ, БЕЗЗАПЕРЕЧНО, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ - В РІШЕННІ СУДУ ПОВИННО БУТИ ВКАЗАНО ПРО ВІДІБРАННЯ ДИТИНИ У МАТЕРІ БЕЗ ПОЗБАВЛЕННЯ ЇЇ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ. 

Абзацом п’ятим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Таким чином, громадяни України, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право на відстрочку від мобілізації  України за наявності одного з таких документів:

 свідоцтво про смерть матері дитини

або

рішення суду про позбавлення матері батьківських прав

або

рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав

або

рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою

або

рішення суду про оголошення матері померлою

СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ 

Стаття 141. Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п’ятою статті 157 цього Кодексу.

Стаття 157. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини

1. Питання виховання дитини вирішується батьками спільно, крім випадку, передбаченого частиною п’ятою цієї статті.

2. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

4. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Той з батьків, хто проживає з дитиною, у разі його ухилення від виконання договору зобов'язаний відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану другому з батьків.

5. Той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, крім того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк до одного місяця та більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, у разі:

1) наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;

АЛЕ, ОСТАННІМ ЧАСОМ ЧОЛОВІКИ ДОВОДЯТЬ ФАКТ САМОСТІЙНОГО ВИХОВАННЯ ДИТЕЙ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ. 

РАДЖУ СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ АДВОКАТА. 

ОЗНАЙОМТИСЯ З ПРИКЛАДОМ ДОВЕДЕННЯ:

https://protocol.ua/ua/kak_poluchit_status_otets_odinochka_otsrochku_ot_mobilizatsii_i_pravo_na_viezd_iz_ukraini/?utm_source=newsletter&utm_medium=email

ЗВЕРТАЮ УВАГУ НА РИЗИКИ  ТА НАЛЕЖНУ ПІДГОТОВКУ ДО СУДОВОГО ПРОЦЕСУ:

https://protocol.ua/ua/v_ukraini_rizko_zrosla_kilkist_batkiv_yaki_cherez_sud_vidbirayut_ditey_u_materiv/?utm_source=newsletter&utm_medium=email

Якщо подобається, тисни кнопку