Хотів запитати, які документи потрібні щоб виїхати з матір`ю за кордон як супроводжуючий, у неї друга група інвалідності, і якщо є загальна прописка потрібна чи довідка ЛКК про необхідність постійного зовнішнього догляду щоб виїхати, або можна і без ЛКК? І чи потрібні документи із ТЦК?
Вітаю!
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
2-1.
Перетин державного кордону може здійснюватися:
ЯКЩО, У ВАС ОДНАКОВЕ МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ, ТО ВАМ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ НЕ ПОТРІБНА ДОВІДКА ЛКК.
АЛЕ БАЖАНО!!! ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ЛКК ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ
ДОЗВІЛ ВІЙСЬКОМАТУ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ НЕ ПОТРІБЕН.
АЛЕ, Є ОСЬ ТАКЕ НЕОФІЦІЙНЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ:
https://censor.net/ua/video_news/3464733/u_sotsmerejah_povidomlyayut_pro_posylennya_kontrolyu_za_vyyizdom_bagatoditnyh_ta_cholovikiv_z_invalidnistyu
ТАКОЖ, ПЛАНУЄТЬСЯ В ЗАКОНОДАВСТВІ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ ВНЕСТИ НОРМУ, ЩО ПРИ ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЧОЛОВІКИ БУДУТЬ ЗОБОВ'ЯЗАНІ НАДАТИ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ З ВІДМІТКОЮ ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ.
ЗАРАЗ, В РАЗІ ВІДМОВИ В ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ, ВАМ НЕОБХІДНО ТАКЕ РІШЕННЯ ОСКАРЖУВАТИ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про прикордонний контроль
Стаття 3. Правовi засади здiйснення прикордонного контролю
1. Пiд час прикордонного контролю посадовi та службовi особи Державної прикордонної служби України здiйснюють свої повноваження в межах, передбачених Конституцiєю України, цим Законом, Законом України "Про Державну прикордонну службу України", iншими актами законодавства України, а також мiжнародними договорами України.
Якщо мiжнародним договором, згоду на обов'язковiсть якого надано Верховною Радою України, встановлено iншi правила, нiж тi, що встановленi цим Законом, то застосовуються правила мiжнародного договору.
Стаття 14. Порядок вiдмови у перетинаннi державного кордону iноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. Iноземцю або особi без громадянства, якi не вiдповiдають однiй чи кiльком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першiй, третiй статтi 8 цього Закону, а також громадянину України, якому вiдмовлено у пропуску через державний кордон при виїздi з України у зв'язку з вiдсутнiстю документiв, необхiдних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявнiстю однiєї з пiдстав для тимчасового обмеження його у правi виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України i в'їзду в Україну громадян України", вiдмовляється у перетинаннi державного кордону лише за обґрунтованим рiшенням уповноваженої службової особи пiдроздiлу охорони державного кордону iз зазначенням причин вiдмови. Уповноважена службова особа пiдроздiлу охорони державного кордону про прийняте рiшення доповiдає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рiшення набирає чинностi невiдкладно. Рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону оформляється у двох примiрниках. Один примiрник рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону видається особi, яка пiдтверджує своїм пiдписом на кожному примiрнику факт отримання такого рiшення. У разi вiдмови особи пiдписати рiшення про це складається акт.
2. Форма рiшення про вiдмову у перетинаннi державного кордону встановлюється спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.
3. Особа, якiй вiдмовлено у перетинаннi державного кордону, має право оскаржити вiдповiдне рiшення згiдно iз Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рiшення не зупиняє його дiї. Оскаржене рiшення може бути скасовано чи змiнено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
ВАМ НЕОБХІДНО ОТРИМАТИ РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ.
ОСКАРЖИТИ МОЖНА ЯК В АДМІНІСТРАТИВНОМУ ТАК І В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.