Доброго дня, в мене батько інвалід 2 групи пожиттєво, мати пенсіонер, я єдина дитина в сім`ї (зробив в нотаріуса довідку про єдину дитину) дані в програмі "Резерв +" обновив , в 22 році по рішенню ВЛК мене признали непридатним в мирний час та обмежено в воєнний , заяву стосовно відстрочки по інвалідності батька писав і додав ксерокси , але мені не поставили ніякої відмітки в квитку, як мені зараз краще бути відповідно постанови 560 і як розумію в батька повинна бути відмітка потребує догляду
Добрий день.
За п. 13 ч.1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" , відстрочку мають військовозобов'язані: які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю.
За Постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 560 Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період | Кабінет Міністрів України (kmu.gov.ua)
Для отримання відстрочки за Вашою підставою необхідно надати такі документи:
-свідоцтво про народження ( на підтвердження родинного зв'язку)
- довідку МСЕК /пенсійне (на підтвердження статусу особи з інвалідністю)
- акт встановлення факту здійснення догляду (який затверджений в Додатку 8 цієї Постанова), в якому зазначаються відомості про відсутність інших осіб, які могли б здійснювати такий догляд.
Додатково Ви можете надати і цю довідку який робив Вам нотаріус (хоч і не передбачено Постановою, але не буде зайвим).
Щодо цього акту, то він складається органами соц. захисту населення, за формою що зазначена в Додатку 8 Постанови 560. В цій формі акту є графа в якій зазначаються члени родини І ступеню споріднення, яка не є військовозобовязаною особою, та інформація, чому ця особа не може здійснювати догляд: відсутність такої особи/
інвалідність такої особи, її потреба у постійному догляді, перебування під арештом (крім домашнього
арешту)/ відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі.
Отже, оскільки ваша мама є членом родини І ступеню споріднення, в Акті мають бути зазначені підстави, чому вона не може здійснювати догляд за батьком. Факт її непрацездатності ( в силу її пенсійного віку) на жаль, за новими змінами, не є достатнім. Потрібна довідка ЛКК яка підтверджує її неспроможність здійснювати догляд за батьком. Тому, Вам ще додатково потрібно звернутися до сімейного лікаря, аби він подивився чи є підстави для мами за її станом здоровя зробити висновок ЛКК що вона теж потребує постійного догляду.
Якщо ні, то за п. 13ч. 1 ст. 23 Закону, Вам ТЦК та СП може відмовити у відстрочці.
В такому разі можна буде спробувати отримати відстрочку за п. 9 ч. 1 ст. 23, за яким, не підлягають призову військовозобовязані:
- (п.9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
За цим пунктом немає умови "відсутності інших осіб", як наприклад в п.13.
Але, складність в тому, що за цим пунктом потрібно оформлювати в органах соц. захисту населення компенсацію по здійсненню догляду за батьком, який потребує постійного догляду ( про це має бути зазначено в довідці МСЕК або окремо в довідці ЛКК). І в такому разі буде відстрочка за п.9 ч. 1 ст. 23 Закону.
Отже, напишіть мені можливі діагнози мами чи можна буде добитися для неї довідки ЛКК що вона теж потребує постійного догляду. Та розмір Ваших доходів +/- аби я могла оцінити, чи зможете Ви оформити компенсацію по здійсненню догдяду та вже тоді я Вам зможу підказати за яким пунктом ( 9 чи 13) ч. 1 ст. 23 Закону Ви зможете отримати відстрочку та допоможу із складанням заяви на відстрочку.
Мої контакти:
ел. пошта marina.bekalo@gmail.com
+38096005361 Вайбер/Телеграм
З повагою,
Адвокат Бекало Марина