Добрий день.
Добрий день.
1. Розірвання шлюбу.
Якщо між подружжям немає неповнолітніх дітей, вони можуть розірвати шлюб ( у разі перебування за кордоном) в дипломатичній установі України за кордоном за спільною заявою. Для цього необхідно особисто прибути в консульство (посольство) та подати заяву. Із заявою надієте паспорти та свідоцтво про укладання шлюбу, а також документи що підтверджують законність перебування на території іноземної країни ( посвідка на проживання, статус захисту, віза тощо). Сплачуєте держ. мито та консульський збір. Тобто, дипломатична установа виконує функції державного реєстру актів цивільного стану (ДРАЦС).
Реєстрація розірвання шлюбу за взаємною заявою подружжя передбачає особисту присутність подружжя або одного з них, незалежно від наявності/відсутності майнових спорів між подружжям. Після чого, консул видає свідоцтво про розірвання шлюбу, що провадиться на підстаі постанови про розірвання шлюбу та видається консулом після спливу 1 місяці від дня подання заяви подружжям (якщо вона не була відкликана).
2. Розподіл майна.
Так, розподіл спільного майна можливий в позасудовому порядку, в дипломатичній установі, адже договір поділу спільного майна подружжя можна укласти не тільки у нотаріуса в Україні, але й за кордоном. За цим договором частки в спільному нерухомому майні, а також майнові права, або рухоме майно розподіляється між подружжям в договорному порядку. В такому випадку статус майна спільної сумісної власності змінюється, в результаті чого сторони стають 100% власниками розподіленого за домовленністю майна, який є предметом договору. За домовленністю, сторони також можуть відступити від засад рівності часток спільного майна.
Згідно до Наказу Міністерства Юстиції України 27.12.2004 № 142/5/310 "Про затвердження Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України" (див. за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1649-04#top посвідчити такий договір можна в дипломатичній установі (посольстві/консульстві) України за кордоном, з подальшим внесенням такої угоди до нотаріального реєстру вже в Україні ( у будь-якого нотаріуса). На підставі чого він зробить реєстраційні дії в Реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Договір поділу майна подружжя можу скинути Вам на пошту, та за потреби можу допомогти його адаптувати під Вашу ситуацію. Отже, перед тим як Вам посвідчать угоду в посольстві чи консульстві, Вам потрібно їм скинути договір на ел. пошту для попереднього ознайомлення, вони потім роздрукують ти засвідчать.
Також варто додати, щодо чоловіка (якщо він віком до 60 років), то для дипломатичної установи достатньо військово-облікового документу з відомостями про перебування (або виключення ) з обліку. Ви можете його згенерувати в Резерв+ якщо у чоловіка немає в паперовому вигляді.
У разі виникнення додаткових питань, або уточнень звертайтеся marina.bekalo@gmail.com
+380966005361 Вайбер/Телеграм/Ватсап
З повагою,
Адвокат Бекало Марина