Відстрочка. Наявність дружини 3 групи

Добрий день. 
У мене 3 група інвалідності з дитинства. Згідно форми 157-1/о: причина інвалідності: інвалідність з дитинства; діагноз МСЕК - "Неоплазма крові". 

Основний діагноз встановлення інвалідності: В99 Інші захворювання (кров, лімф.орг.,селез) МКХ-10 АМ: С83.0 Дрібноклітинна В-клітинна лімфома.

Чоловік 28р. військовозобовʼязаний (фельдшер), службу не проходив. В наявності тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного та приписне з приміткою "лікування". Останнє ВЛК 2017р. Має бронь до 28.02.24р. Дані обновив вчасно, в Резерв+ "На обліку".

1. Чи має він право на відстрочку у за пунктом 12 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

2. Як довести, що інвалідність встановлена внаслідок онкологічного захворювання. Оскільки в формі 157-1/о, в частині що видається інваліду "на руки" не вказаний діагноз МСЕК, а лише причина інвалідності (інвалідність з дитинства). Проте в Індивідуальній програмі реабілітації інваліда вказаний код діагнозу. Яку довідку подавати?

3. Щоб забронюватись по новому закону 2025р. Чи потрібно до 4 лютого пройти ВЛК, та чи обов`язково мати військовий квиток для бронювання? Адже ВОД є в Резерв+, також є тимчасове посвідчення (фельдшер, солдат)

Щиро дякую!

02.01.2025 21:23 172

Консультація виконавця

87 відгуків (87 +) (0 -)
Консультацій: 269
Топ 3 спеціалізації:
  • Кримінальне право
  • Військове право
  • Розлучення подружжя

Добрий вечір!

1. Виходячи з попереднього аналізу хвороби, через яку встановлена інвалідність, то вона дійсно відноситься до онокологічних. Відповідно, чоловік має право на відстрочку за пунктом 12 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". 

Будь-яких додаткових умов щодо наявності або відсутності родичів для отримання права на відстрочку вказана підстава не містить. Тобто, у Вашому випадку достатньо лише наявності у військовозобов'язаного дружини з інвалідністю 3 групи, яка встановлена внаслідок онокологічного захворювання.

2. Згідно Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, передбачений Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (посилання на перелік - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%BF#n362 )

Зазначеним Переліком передбачено (дослівно) - "документ, що підтверджує наявність у дружини (чоловіка) захворювання та/або причину інвалідності".

Тобто кокнретна форма даного документу не визначена. 

В теорії, у довідці до акту МСЕК у Вас вже вказано причину інвалідності, що підтверджує причину такої інвалідності. Однак на практиці в ТЦК попросять додатковий медичний документ, де буде зазначена причина інвалідності, тут бажано наявність слів у такому документі - "онкологічне захворювання" (щоб працівники ТЦК додатково не шукали інформацію стосовно Вашої хвороби, тобто чи відноситься хвороба до оноклогічних).

Можете надати наявну у Вас форму 157-1/о а також виписку з лікарні про лікування або інші медичні документи, які будуть підтверджувати у Вас наявність цієї хвороби (тобто Ви підтвердите як причину інвалідності, так і наявність онокологічного захворювання). 

3. Ви запитуєте саме про бронювання, що відноситься до відстрочки від призову на військову службу (вид відстроки). Якщо мова саме про бронювання, то вимог для проходження ВЛК вищевказанйй Порядок проведення призову не містить, однак на практиці ТЦК через керівництво підприємства організовує процес проходження ВЛК працівниками (за наявної відстрочки, у тому числі бронювання, військовозобов'язаний на ВЛК не направляється - так передбачено Порядком проведення призову).

Якщо Ви мали на увазі - чи потрібно проходити ВЛК для оформлення відстрочки за пунктом 12 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", то згідно пункту 63 Порядку проведення призову військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Зазначеним пунктом також передбачено, що військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

Тимчасове посвідчення військовозобов'язаного дорівнює військовому квитку.

ВОД в електронній формі прирівнюється до паперового. 

Тобто у Вашому випадку документи є чинними, замінювати їх не потрібно.

Щодо проходження ВЛК до 4 лютого, то у Вашому ВОД не вказано про обмежену придатність, є тільки відмітка "лікування". Відповідно, за наданою Вами інформацією, саме до 4 лютого відсутня необхідність проходити ВЛК. Але враховуйте, що під час воєнного стану термін дії висновку ВЛК складає 1 рік, тобто ВЛК потрібно проходити кожен рік. Відповідно, рано чи пізно Вас можуть скерувати на проходження ВЛК (як правило - через роботодавця). 

Якщо у Вас будуть додаткові запитання - напишіть мені у будь-який мессенджер 0731710756.

Буду вдячна за відгук на даному сайті, успіхів!

Якщо подобається, тисни кнопку