Бухгалтерський облік, податок на прибуток.

Доброго дня! Ми - комунальне підприємство. За підсумками 1-3 кварталів 2019 р. отримували прибуток та сплачували до бюджету частину чистого прибутку та авансові внески х податку на прибуток.проводки:443 - 671 - нараховано частину чистого прибутку 100 тис.671 - 311 - сплачено частину чистого прибутку 100 тис. 981 - 6416 - нараховано авансовий внесок з податку на прибуток із суми част.чистого прибутку 100*18%= 18 тис.6416- 311 - перераховано до бюджету авансовий внесок на прибуток 18 тис. За підсумками 2019 року отримано  прибуток   900 тис., нараховано податок на прибуток 900*18%= 162 тис.981 - 6416 - 162 тис. Чи враховується сплата частини чистого прибутку у зменшення податку на прибуток? 162-100-18= 44 тис.Якщо так, то як відобразити в бухгалтерському обліку сплачену частину чистого прибутку 100 тис. в рахунок зменшення сплати податку на прибуток (проводки)? По проводкам, що вище, податок на прибуток до сплати дорівнює 162-18= 144 тис., із врахуванням 100 тис - 44 тис.

05.02.2020 15:24 5952

Консультація виконавця

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
У сервісі: 5 років
62 відгука (62 +) (0 -)
Консультацій: 224
Топ 3 спеціалізації:
  • Бухгалтерський облік
  • Податкове право
  • Корпоративне право

     Доброго дня!


     Нажаль, ні, зарахувати частину чистого прибутку у зменшення податку на прибуток не вийде, оскільки ці платежі - різні за своєю природою: частина чистого прибутку - це по суті дивіденди, що виплачуються власникові, а податок на прибуток - це податок. Не дарма ж Ви при виплаті цієї частини прибутку сплачували авансовий внесок з податку на прибуток, як з дивідендів, згідно п.п. 57.1-1 ПКУ


"57.11. Порядок сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів


57.11.1. У разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними статтею 137 цього Кодексу.


57.11.2. Крім випадків, передбачених підпунктом 57.11.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.


Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.


При цьому у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об'єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.


Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.


У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання підприємством - емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від'ємного значення об'єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов'язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.


Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов'язань з інших податків і зборів (обов'язкових платежів).


У разі виплати дивідендів у формі, відмінній від грошової (крім випадків, передбачених підпунктом 57.11.3 цього пункту), базою для нарахування авансового внеску згідно з абзацами першим та другим цього підпункту є вартість такої виплати, визначена у рішенні про виплату дивідендів, або вартість такої виплати, розрахована відповідно до принципу "витягнутої руки" в операціях, визнаних відповідно до статті 39 цього Кодексу контрольованими. Обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими цим Кодексом, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу.


Це положення поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.


При цьому якщо платіж особою називається дивідендом, такий платіж оподатковується під час виплати згідно з нормами, визначеними згідно з положеннями цього пункту, незалежно від того, чи є особа платником податку."


     Ось на ці авансові платежі Ви й зменшуєте податок на прибуток до сплати.


     З повагою, аудитор, Бутник І.М.

Якщо подобається, тисни кнопку