Згідно ч.3 ст.119 Кодексу законів про працю працівник був увільнений у звязку з призовом на військову службу за контрактом. Підприємство зберігає за ним посаду та виплачує середній заробіток. Який механізм компенсації державою цих коштів підприємству? Дякую!
На жаль, на даний час скасовано "Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям" № 105 від 2015 року (читайте постанову КМУ № 307 від 10.04.2019р.)
Тепер роботодавцям не передбачається компенсація за рахунок коштів Держбюджету витрат на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу або прийнятим на службу по контракту.
В той же час, як вірно Ви зазначили, ч.3 ст.119 КЗпП продовжує діяти. Як і ч. 2 ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» про збереження місця роботи (посада), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.
Вищевказані норми засвідчують, що між працівником, що заключив контракт на військову службу, та роботодавцем зберігаються трудові відносини, і працівник лише увільняється від виконання посадових обов’язків із збереженням середнього заробітку.
Працівників, які уклали контракт на військову службу, не можна звільнити, і роботодавець продовжує зберігати за працівником місце роботи, посаду і виплачувати середній заробіток на час дії контракту.
Отже, роботодавці і надалі зобов’язані нести витрати на збереження місця роботи, посади та середнього заробітку працівникам, прийнятим на військову службу за контрактом, без отримання жодних компенсацій з Держбюджету.
Тобто, підприємство несе затрати на заробітну плату військовослужбовцю повністю з власного бюджету - для держави на даний час дорого і невигідно застосовувати механізм компенсацій.
В разі виникнення додаткових питань, пишіть на ел. пошту ddmitr@ukr.net
З повагою, Дмитро Дончак.