Працевлаштування за кордоном через укр.фірми

Хочу влаштуватися на роботу закордон. Маю договір однієї з фірм, що займається цим. Так як влаштування коштує грошей, хотілось би завіритись, що мене не обмануть. Потрібно прочитити договір та пересвідчитись, що там все "чисто", тобто чи гарантує фірма працевлаштування.


08.10.2019 22:05 1923

Консультація виконавця

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
У сервісі: 5 років
816 відгуків (815 +) (1 -)
Консультацій: 2091
Топ 3 спеціалізації:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Добрий вечір!
     1. Особа, з якою Ви налаштовані підписати договір, дійсно зареєстрована як ФОП, види діяльності: 78.10, Діяльність агентств працевлаштування; 78.20 Діяльність агентств тимчасового працевлаштування; 78.30 Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами; 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність. Тобто, тут порушень немає, все згідно законодавства. Але підприємцем став лише 7 місяців назад, тобто досвід якщо і є, то невеликий.
     2. Будь-яка компанія, яка хоче працевлаштовувати українців за кордон, спочатку повинна отримати ліцензію Міністерства соціальної політики України. В переліку суб'єктів, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном є інформація про даного ФОП. Він  має право займатись  працевлаштуванням, але тільки в Чешській республіці. Це означає, що даний ФОП має право працевлаштовувати тільки в Чехії. Посади, на які Він має право влаштовувати згідно ліцензії: підсобний робітник, швачка, ремонтувальник шкірогалантерейних виробів, коваль у виробництві готових металевих виробів, покоївка.
     3. Зверніть увагу на обов'язки виконавця: п.3.1.1. ...надати КОНСУЛЬТАТИВНУ інформацію. Все що він реально зобов'язується зробити, це п.3.1.3. Доставити Замовника в країну працевлаштування та організувати співбесіду. Тобто, можлива така ситуація, що Вас привезуть в Словаччину, Ви не пройдете співбесіду, і на цьому взаємовідносини закінчаться, щоб повернутися додому прийдеться самому шукати квитки за власні кошти.
    4. Зверніть увагу, що безвізовий режим не означає дозвіл легально працювати за кордоном. Щоб законно працевлаштуватися, в обов'язковому порядку потрібно оформити трудову візу. І зробити це необхідно в Україні. Нічого, крім робочої візи, не дає права працювати в іншій країні. Якщо людина обізнана і заперечує агентству, найчастіше воно обіцяє переоформити документи після вашого прибуття на територію іншої держави. Але, як показує практика, ніхто і нічого переоформляти не буде. Як наслідок, можлива навіть в депортація, з забороною на повторний в'їзд в країну. Окрім того, робоча віза повинна бути саме тієї країни, в яку Ви їдете працювати!
    5. Зверніть увагу на п.4, порядок оплати послуг. Вказано, що при підписанні Договору Ви платите 50% вартості. В той же час, нічого не сказано, коли оплачується решта 50%, але при цьому в п.3.2.2. вказано, що Виконавець не надає Замовнику жодної інформації про роботодавця до моменту повної оплати послуг. Тобто, ВСЮ суму Ви оплачуєте ДО зустрічі з роботодавцем. Це вже порушення законодавства, адже і в українському, і в європейському законодавстві є заборона на отримання оплати від працівників, за рекрутинг в будь-якому вигляді платять виключно роботодавці., тобто саме роботодавець платить компанії певну суму за знайденого працівника.


Висновок: Слід попросити скласти договір про влаштування саме в Чехію, де в нього є дозвіл. Можливо, тоді це буде реальне працевлаштування. А так це тільки інформаційні послуги + зустріч з можливим роботодавцем, ніхто не гарантує Вам працевлаштування. Можете влаштуватись, а можете і не влаштуватись. А якщо навіть влаштуєтесь, то це найімовірніше буде неофіційна робота, з усіма можливими ризиками.

Якщо подобається, тисни кнопку