Стаття про особливості призупинення трудових відносин в період воєнного стану
В умовах військової агресії російської федерації багато підприємств опинились в ситуації, коли продовжувати виробничу діяльність неможливо чи-то через відсутність попиту, поставок комплектуючих, недостатність працівників або через небезпеку для життя через близькість активних бойових дій. Але кожен власник підприємства та працівник перш за все сподівається, що весь цей жах незабаром мине й можливо буде повернутись до нормального життя. За таких умов перед власниками підприємств постає питання яким чином призупинити виробничий процес та як оформити в цей період правовідносини з найманими працівниками.
Наразі в українському законодавстві передбачено два правові механізми тимчасового зупинення правовідносин між роботодавцем та працівником:
Давайте розберемось в чому різниця між ними та які правові наслідки вони мають для працівника та роботодавця.
Простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Призупинення дії трудового договору – це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.
В чому їх різниця:
у період призупинення дії трудового договору стаж не йде, оскільки не сплачується ЄСВ.