Консультация в плане переоформления документов на дом при покупке)

Здравствуйте, столкнулся с небольшой проблемой , живу в Пгт Черкасское Славянский р-н , покупаю дом , в связи с тем что мне 20 лет и ещё нету опыта в таких ситуациях , нуждаюсь в консультации по части вопроса переоформления документов на дом , интересует в частности какой пакет документов для этого нужен и алгоритм действий , если не сложно то попрошу рассказать о нюансах этого дела что бы в дальнейшем быть спокойным в плане того что с документами все в порядке и я ничего не упустил. Заранее огромное спасибо, буду ждать вашего ответа, всего наилучшего)

17.11.2019 12:56 1656

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

Доброго дня! 


На ваше питання повідомляю наступне: 


Правовстановлюючі та інші документи при купівлі-продажу будинку;


1) технічний паспорт;


2) витяг з реєстру прав власності;


3) паспорт та ідентифікацйний код власника (або власників);


4) свідоцтво про шлюб власника або інші довідки, в залежності від ситуації (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть дружини або чоловіка);


 5) дозвіл органів опіки і піклування (якщо одним із власників є неповнолітній);


 6) свідоцтво про право власності (на завершене будівництво) або договір купівлі-продажу будинку, договір дарування, міни, свідоцтво про право на спадщину тощо. Такий документ на будинок повинен бути внесений до реєстру речових прав на нерухоме майно;


  7) експертна оцінка будинку та земельної ділянки;


  8) довідка кадастрового бюро про відсутність обтяжень на землю;


  9) нотаріально завірена відмова сусідів від права купівлі частки у спільній частковій власності (якщо продається частина будинку).


Покупцеві необхідно звернути увагу на наступне:


1. Достовірність документів, що засвідчують особу і сімейний стан продавця.


2. Офіційну згоду всіх членів сім'ї продавця на угоду.


3. «Юридична чистота» нерухомого об'єкта. Варто вивчити історію вступу в права власності його нинішнього власника.


4. Психічне і фізичне здоров'я продавця. Якщо той визнаний недієздатним органами опіки, то і угода може бути визнана недійсною. 


5. Вартість об'єкта нерухомості, зазначена в договорі купівлі-продажу. Вона повинна відповідати реально виплачену суму. 


6. Перевірка назви вулиці, № будинку і квартири.


Коли всі документи будуть готові  - ви зустрінетесь з продавцем у нотаріуса для оформлення договору купівлі-продажу, на підставі якого ви отримуєте право на нерухомість. Перед тим як підписати основний договір, ви повинні впевнитись, що в ньому правильно прописані всі дані. Починайте з правильності написання паспортних даних і далі по всім пунктам.


   Впевніться  у тому , що у договорі не залишилось вільного місця, на якому в подальшому можна було б дописати текст. Якщо є якісь двузначні чи незрозумілі для вас формуліровки - просіть їх виправити. Чим більш чітко і простіше написаний текст договору - тим краще для вас.  Не нехтуйте допомогою юриста, він зможе вам пояснити незрозумілі моменти, більш того якщо вам буде допомагати юрист, ви не будете введені в оману.  

Якщо подобається, тисни кнопку