Доброго дня. Підкажіть як і куди правильно звернутися коли не згідні з висновками ВЛК. Солдат перебуває на службі третій рік. Лежачи в лікарні міста Харкова отримав діагноз постравматичний правобічний гонартроз 3-го ступеню, лівобічний гонартроз 2-го ступеню з больовим синдромом з безліччю супроводжуючих діагнозів. Подавався повторно з заявою про незгоду. Його визнали обмежено придатний до військової служби з переводом на іншу локацію на 2-у лінію. До повідомлення додам документи для більш ясної картини.
Добрий день.
Гонартроз - це деформуючий артроз, стаття 61 Розкладу хвороб Наказу № 402.
У відповідності до Пояснень щодо застосування статті 61,
до пункту «а» належать: деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;
до пункту «б» належать: деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом.
У вас немає рецидивів, немає даних щодо деформації кінцівки - що є обов'язковим для затосування статті 61-а. Отже, на підставі вказаного захворювання ВЛК повинна була винести постанову з заначенням статті 61-б.
Остеохнодроз з незначним порушенням функцій, - стаття 64-в.
Люмбалгія - це стаття 23 Розкладу хвороб.
У відповідності до Пояснень щодо застосування статті 23, до пункту «г» належать дорсалгія, цервікалгія, торакалгія, люмбалгія без радикулопатії.
Отже, на підставі вказаного захворювання ВЛК повинна була винести постанову з заначенням статті 23-г.
Гіпертонія - це стаття 39 Розкладу хвороб.
У відповідності до Пояснень щодо застосування статті 39, до пункту «г» належить гіпертонічна хвороба I стадії з підвищеними показниками артеріального тиску (у спокої: систолічного - 140 мм рт. ст. та вище, діастолічного - 90 мм рт. ст. та вище).
У вас гіпертонічна хвороба І стадії, отже на підставі вказаного захворювання ВЛК повинна була винести постанову з заначенням статті 39-г.
Посттравматична втрата слуху: стаття 36 Розкладу хвороб.
Для того щоб отримати хоча би статтю 36-б (обмежена придатність), треба щоб зниження слуху при сприйнятті шепітної мови було на відстані від 2 до 3 м на кожне вухо.
У вас на оне 3м., а на друге вухо 4м., що повністю відповідає визначенню статті 36-в: зниження слуху при сприйнятті шепітної мови на відстані до 3 м на кожне вухо або до 3 м на одне вухо і до 4 м на інше.
Тким чином, в даному випадку постанова ВЛК повинна визначити статтю 36-в.
ішемічна хвороба серця, дифузний кардіосклероз: стаття 40 Розкладу хвороб.
до пункту «б» належать: дифузний кардіосклероз після дрібновогнищевого інфаркту міокарда, що супроводжується порушеннями серцевого ритму та провідності, серцевою недостатністю або стенокардією;
до пункту «в» належить: дифузний кардіосклероз після дрібновогнищевого інфаркту міокарда, що не супроводжується серцевою недостатністю I ст. або стенокардією I ФК.
В результатах вашого обстеження нічого не вказано про серцеву недостатність або стенокардію - отже, ВЛК повинна визначити статтю 40-в.
Таким чином, що повинна встановити ВЛК: статті 23-г, 36-в, 39-г, 40-в, 61-б, 64-в.
Що встановила ВЛК: статті 23-г, 36-в, 39-г, 40-в, 61-б, 64-в.
Як бачимо, висновок ВЛК повністю відповідає вимогам Розкладу хвороб Наказу 402.
У вас є одна стаття з індексом "б" - це стаття 61-б, і саме завдяки цій статті вам встановили обмежену придатність. За всіма іншими статтями Ви вважаєтесь повністю придатним до служби. Тому підстав для оскарження - немає.
Але я не знаю - чи вірно записані ваші захворювання в довідці ВЛК. Можливо, там щось пропущено, щось не враховано.
Тому на всякий випадок надаю алгоритм дій при оскарженні.
Порядок оскарження постанов (висновку) ВЛК
Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (підпункт 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення про військово-лікарську експертизу).
Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (п.п. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення). Адреса Центральної ВЛК (ЦВЛК): 01133, м. Київ, вул. Госпітальна, 16.
Рішення ВЛК можуть бути оскаржені в такому порядку:
Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду.
Строки оскарження:
Але не рекомендую звертатися одразу до суду. Судді - не лікарі, і в більшості випадків звертають увагу не на порівняння існуючих проблем з Розкладом хвороб, а на дотримання процедури при винесення постанови ВЛК. Подавати до суду доцільно тоді, коли у вас є якесьзахворювання, а у висновку ВЛК про нього нічого не вказано. Тому краще спочатку обрати позасудовий спосіб оскарження.
___
Якщо залишились питання, або щось незрозуміло - пишіть мені на мою пошту ddmitr@ukr.net
З повагою, Дмитро Дончак.