Кто считается особой принятой на воинскую службу из запаса?

Кто считается особой принятой на воинскую службу из запаса. 

24.04.2020 11:02 2624

Консультація виконавця

Артем Сергєєв
Адвокат Харків
У сервісі: 5 років
12 відгуків (10 +) (2 -)
Консультацій: 74

Кто считается особой принятой на воинскую службу из запаса – тот, кто подписал контракт или призван «по мобилизации».


«Стаття 1. Військовий обов'язок



  1. Військовий обов'язок включає:


виконання військового обов'язку в запасі;



  1. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:


військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;


Стаття 2. Військова служба і виконання військового обов'язку в запасі



  1. Види військової служби:


військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;



  1. Виконання військового обов’язку в запасі полягає в дотриманні військовозобов’язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов’язків військової служби в особливий період.


Стаття 20. Прийняття на військову службу за контрактом



  1. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:


офіцери запасу, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі, - на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу;



  1. Громадяни України, які не досягли граничного віку перебування в запасі, у разі настання особливого періоду можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на строк військової служби в календарному обчисленні, встановлений частиною третьоюстатті 23 цього Закону.»


Что касается «Хочу получить денежную компенсацию за неполученное вещевое имущество» - рекомендую обратиться с соответствующим рапортом к руководству, с просьбой в случае отказа – разъяснить с указанием статей НПА.


 


«Постанова КМУ «Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно»


 



  1. Цей Порядок визначає механізм виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку і Управління державної охорони (далі - військовослужбовці) грошової компенсації вартості за неотримане речове майно (далі - грошова компенсація).

  2. Виплата грошової компенсації здійснюється особам офіцерського, старшинського, сержантського і рядового складу.


Дія цього Порядку не поширюється на військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети, кафедри, відділення військової підготовки.



  1. Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі:


звільнення з військової служби;


загибелі (смерті) військовослужбовця.



  1. Грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, територіального органу, територіального підрозділу, закладу, установи, організації (далі - військова частина), а командирам (начальникам) військової частини - наказу старшого командира (начальника), у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації.

  2. Довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Міноборони, МВС, Головним управлінням Національної гвардії, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Держприкордонслужби, Адміністрацією Держспецтрансслужби, Адміністрацією Держспецзв’язку, Головним управлінням розвідки Міноборони та Управлінням державної охорони станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з додатком


https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/178-2016-%D0%BF


Указанный НПА не содержит временных ограничений.

Якщо подобається, тисни кнопку