Добрий день.Як і від кого отримати акт про страховий випадок на залізниці.Питання в тому що моя жінка травмувалась при виході з вагону(перелом кісток коліна) .Є свідчення провідника що таки факт дійсно був.Алє начальник поїзду відмовляє у складанні акту мотивує що це сталося за межами потягу. Начальник Станції відмовляє ,тому що в цей день ім не повідомлено про страховий випадок.Чи неповинен начальник станції скласти акт на основі довіри до працівника укрзалізниці(провідника). Взагалі як ий вихід з сітуації.Як отримати страхову компенсацію?
У відповідності з наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.12.2006 № 1196, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 04 квітня 2007 р. за № 310/13577 з останніми змінами внесеними Наказом Міністерства інфраструктури № 107 від 15.03.2016 року
«Про затвердження Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України»
у розділі 9 Правил прописаний ваш випадок.
Розділ 9. Нещасні випадки з пасажирами
9.1. Про всі нещасні випадки з пасажирами, а також травми, тілесні пошкодження, що сталися з пасажирами на вокзалі чи в поїзді, представник суб'єкта господарювання зобов'язаний скласти акт (додаток 3).
В акті зазначаються прізвище, ім'я та по батькові пасажира, номер поїзда, вагона та місця, у якому їхав (чи мав їхати) пасажир, серія та номер проїзного документа або пароль (захисний код), дата та час випадку, його обставини, ким надана перша медична допомога.
{Абзац другий пункту 9.1 розділу 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 943 від 09.09.2009}
Акт підписують відповідальним працівником перевізника, який склав цей акт, та свідки (не менше двох). Завіряється акт штампом начальника станції (начальника поїзда).
{Абзац третій пункту 9.1 розділу 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури № 107 від 15.03.2016}
Один примірник акта після підписання залишається у справах суб'єкта господарювання, а другий - видається пасажиру;
у разі смерті пасажира або тяжких тілесних пошкоджень акт видається близьким родичам.
9.2. Представник суб'єкта господарювання повинен видати довідку потерпілому, що мав право на безплатний проїзд без проїзного документа чи здійснював поїздку за електронним проїзним документом, із зазначенням відомостей про страховика.
{Пункт 9.2 розділу 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 943 від 09.09.2009}
9.3. Не видається акт та довідка, коли нещасний випадок трапився з пасажиром за обставин, безпосередньо не пов'язаних з поїздкою.
Акт повинен складаться за формою додатка 3
Додаток 3
до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України
1. Гр. _______________________________________________________________________________, (прізвище, ім'я та по батькові пасажира) який був пасажиром поїзда № _____ сполучення _______________________________________, проїжджав за проїзним документом (квитком) серії ____ № _____ (електронним проїзним документом _________________) (пароль (захисний код))"___" ____________ 20__ р. о ____ год. ____ хв., одержав травму (загинув) на станції (у поїзді) (число) (місяць) _____________________________________________________________________________________ (назва станції, дільниці) за таких обставин: ___________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________ (під час прямування поїзда, посадки в поїзд, виходу з вагона, після оголошення про посадку, унаслідок падіння під поїзд та ін.) 2. Пасажир - пред'явник цього Акта є застрахованим від нещасного випадку на транспорті відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 року N 959 "Про затвердження Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті". 3. Ким надана перша медична допомога і куди відправлений потерпілий пасажир_____________________________________________________________________________________ (назва медичного закладу та його адреса) Актйскладений _______________________________________________________________________ (найменування залізниці, відділку станції та ін.) і підписаний:
_______ число _______ місяць______ рік ________ годин ________ хвилин (дані зазначаються словами) М. П. |
Рекомендую ще раз звернутись до представників залізниці де стався виипадок. Попередити їх, що при відмові видати Акт про нещасний випадок будете звертатись до судових інстанцій, що мабуть і треба буде зробити у вашому випадку.