Приватне підприємство (платник єдиного податку 4 групи) в 2008 році сплатило ПДФО у сумі 30 000 грн при укладенні договору оренди земельних ділянок з орендодавцем одразу за весь період (за 49 років) за одного орендодавця, таких орендодавців було 10 осіб. Загальна сума сплаченого ПДФО у 2008 році становить 300 000 грн.
У 2020 році підприємство має намір переукласти дані договори оренди з пайовиками (орендодавцями) із терміном видачі орендної плати не одразу за 49 років, а за кожен рік (в кінці кожного наступного року) і перерахувати вже видану за 49 років орендну плату.
(з 2008 по 2020 рік пройшло 13 років.
49 років - 13 років = 36 років - це ті роки, за які підприємство хоче повернути сплачений ПДФО
Ян підприємству правильно розібратьсь із залишком сплаченого у 2008 році ПДФО (при перерахунку орендної плати) ?
Чи можливо повернути частину чи перекинути на інших пайщиків залишок ПДФО?
(при зменшенні нарахування ПДФО треба зменшити суму виданих коштів, тобто внести готівку в касу підприємства - це нам зрозуміло, незрозуміло як розібратись із ПДФО і поданими звітами 1ДФ до податкової
На жаль, повернути частину сплаченого до бюджету ПДФО вже не є можливим, адже строки вже вийшли ( строк подання заяви про повернення помилково та/або надміру сплаченої суми становить 1095 днів з моменту здійснення оплати)
Відповідно до п. 43.3 ст. 43 Податкового кодексу, обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.
Уточнення до Звіту 1-ДФ також можливо подати тільки в межах 3-х років за період виявлених помилок.
Звіт 1-ДФ, згідно до п. 46.1 ст. 46 ПКУ відноситься до податкової декларації, а отже, щодо його уточнення розповсюджуються положення п. 50.1 ст. 50 ПКУ, згідно до якого, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу - тобто 3 роки) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Процедури повернення сплачених ПДФО з інших причин (крім податкової знижки ст. 166 ПКУ), немає.
У Вашому випадку- сплачений ПДФО можливо було б показати як помилково та/або надміру сплаченої суми та уточнити звіт 1-ДФ, ці суми Ви б не повернули, вони б обліковувалися як переплата та враховувалися в майбутні платежі з ПДФО, але строки вже вийшли для уточнення.
Я пропоную варіант "перенесення" суми залишку сплаченої орендної плати в нові договірні відносини.
Так, в додатковій угоді про розірвання чинного договору оренди, прописати положення, в якому зазначити залишок вже сплаченої орендної плати та за який період, та що вказана сума буде включена в рахунок укладеного нового договору оренди (майбутних зобов`язань). В новому договорі оренди в розділі "розрахунки" врахувати суми вже сплаченої орендної плати. Якщо у Вас є домовленності щодо збільшення розміру орендної плати, ви можете в договорі зазначити дату в майбутньому, з якої у орендаря починається обов`язок здійснювати розрахунки за договором, за які періоди та які строки.
Якщо у Вас виникли додаткові запитання, уточнення звертайтеся marina.bekalo@gmail.com Я обов`язково надам відповіді
З повагою,
Адвокат Бекало Марина
дякую, все чітко та зрозуміло написано
Будь ласка. Всього Вам найкращого!