Отримав відмову у всіх виконавчих органах, в тому числі від місцевого(сільської ради)щодо мого клопотання скористатися правом безоплатно отримати ділянку орієнтовною площею 2га,для ведення особистого селянського господарства.Зазначена ділянка із земельних запасів,державна,що засвідчує витяг з ДЗК і не передана до Громади але і не розпайована,з 2011 знаходиться у довгостроковій аренді.
Питання:1.Чи маю я законні підстави позиватися до суду ,щодо порушення моїх прав?
На Ваші питання повідомляю наступне:
Таке ж право закріплене і Європейською конвенцією 1950 року. Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Якщо Ви звертались до органу місцевого самоврядування з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, за результатом розгляду якого цей орган відмовляє у задоволенні відповідного клопотання або взагалі залишає його без розгляду, то така відмова підлягає оскарженню у порядку адміністративного судочинства шляхом звернення до адміністративного суду, у Вашому випадку до Донецького окружного адміністративного суду (Адреса: 84122, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Добровольського, буд. 1. E-mail – inbox@adm.dn.court.gov.ua. Тел. Канцелярія – (0626) 66-41-38). Зразок адміністративного позову я надаю у Вайбері.
Другий аспект – якщо сільрада надавала погодження на оренду землі фермеру, то орендовані землі розташовані на території сільської ради. У відповідності до недавно прийнятого законодавства землі державної власності на територіях громад повинні передаватись у комунальну власність громад. Цей процес наразі ще у незавершеній стадії. І це також може бути підставою відмови Вам у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.
Звісно договір оренди можна розірвати, але за належними підставами, як то:
Неабияке значення має право орендаря на відшкодування йому капітальних витрат, пов’язаних з поліпшенням стану об’єкта оренди (інвестиції), яке проводилось орендарем за згодою орендодавця. Чи піде на це орган місцевого самоврядування? – питання відкрите.
На питання третє, яке було викладене у Вайбері, я відповім Вам також у Вайбері.
Думаю Вам у нагоді може статись покрокова рекомендація щодо приватизації земельної ділянки, якщо питання буде вирішуватись позитивно .
Для приватизації земельної ділянки вам необхідно здійснити такі дії :
Строк розгляду заяви – 14 днів. Внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється безоплатно. Крім того, на підтвердження державної реєстрації Вам безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, в якому зазначаються відомості внесені до Поземельної книги, зокрема, кадастровий номер. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.
Строк розгляду клопотання – протягом 14 днів з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Рішення про затвердження проекту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянку у власність чи у користування.
Перелік необхідних документів:
Строк розгляду: до 5 робочих днів з дня подачі документів.
На все добре. Бажаю успіху. З повагою Микола Лях
Завжди приємно працювати з Миколою Павловичем . Кваліфікований фахівець у своїй справі,надає розвернуті та аргументовані відповіді та слушні поради. Добра та порядна людина.Дякую.Неодмінно звернуся ще!Рекомендую.
Дякую за відгук. Звертайтесь.