Урегулирование вопроса с регистрацией по месту жительства ("пропиской") при проживании за границей по временному виду на жительство

Здравствуйте. Проживаю за гранцией по ВНЖ. Здесь есть прописка, имеются банковские счета, номера пенсионного страхования и прочего.
Во время последнего посещения Украины выписался с текущего места регистрации, снялся с воинского учета на основаниивыезда за пределы украины на срок более 3-х месяцев. В новое место не прописался, ибо некуда.
1. Как поступать дальше в такой ситуации, в соответствии с законом? Какие опции у меня есть? С одной стороны, мне необходимо иметь место регистрациию С другой, я живу в другой стран.
2. Какая ответственность мне грозит за отсутствие регистрации и могут ли меня теоретически не выпустить из страны за неуплату штарфа за это правонарушение во время следующего посещения Украины?

Спасибо за ответ.

16.10.2021 20:48 1343

Консультація виконавця

Богдан Пересада
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
301 відгук (300 +) (1 -)
Консультацій: 997
Топ 3 спеціалізації:
  • Військове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброго дня.

  1. Прописуватись чи не прописуватись залежить від вашого особистого бажання, вас не можуть зобов’язати це зробити.

Наразі прописка в Україні не є обов’язковою.

  1. Не дивлячись на необов’язковість реєстрації місця проживання, за його не реєстрацію передбачена відповідальність.

Статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що за проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання - тягнуть за собою попередження.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, від 17 до 51 гривні.

Навіть якщо на вас накладуть штраф, то підстав для того аби не випустити вас не буде.

Дійсно, якщо ви не оплатите штраф, то матеріали перепадуть до виконавчої служби, а державний виконавець, в тому числі, матиме право звернутись до суду щодо заборони вам виїзду з країни.

Однак, заборона виїзду це вже максимально крайній захід.

Проте, такий захід не може застосовуватись у разі накладення штрафу не судом.

Відповідно якщо таке буде зроблено, то існуватиме можливість оскарження.

 

У будь-якому випадку, є можливість дізнатись чи існує щодо вас заборона на виїзд з України, за потреби я зможу допомогти вам дізнатись це.

Якщо буде необхідно – звертайтесь тут чи 0636797081.

Якщо подобається, тисни кнопку