місце проживання дитини

Моїй дитині зараз 1 рік і 4 місяці, проживає зі мною. До тепер, я була одинокою матір*ю. Їй батько при народженні не визнав батьківство, оскільки, не мав постійної роботи. Тепер останніх 11 місяців він перебуває за кордоном на офіційному працевлаштуванні. Зараз приїхав, попросив визнати його батьком, за умови, що перепише на дитину свою квартиру, і візьме нас з собою за кордон. 12 червня нам видали нове свідоцтво про народження нашої дитини, у якому вже він вказаний батьком. Але, отримавши це свідоцтво, він відмовився виконувати свої обіцянки. Взагалі, сказав, що не дасть, навіть, дозволу на виїзд дитини за кордон, щоб ми не поїхали за ним. У шлюбі з ним ми не перебували і не перебуваєм зараз.  Скажіть, будь ласка, чи можна зараз, поки ще мало часу пройшло, вернути назад статус одинокої матері??? Якщо ні, то що потрібно робити і куди звернитися, щоб визнали, що дитина проживає зі мною??? Я підозрюю, що він вирішив почекати поки дитина підросте і забрати її в мене. При цьому він не допомагав нам матеріально, гроші на дитину не давав, а зараз просто каже, щоб подавала на нього на аліменти. Порадьте, що робити?

15.06.2019 18:23 2112

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
780 відгуків (779 +) (1 -)
Консультацій: 2020
Топ 3 спеціалізації:
 • Податкове право
 • Зовніншньоекономічна діяльність
 • Військове право

Доброго дня.


Якщо шлюб з батьком дитини не укладався, то статус одинокої матері у Вас зберігся. 


Якщо рідний батько дитини визнав своє батьківство, то оскаржити батьківство Ви вже не зможете, адже біологічна  експертиза підтвердить це.


Що стосується виїзду з дитиною за кордон. То дозвіл на виїзд можно отримати в судовому порядку, або у випадку якщо батько дитини має заборгованність за аліментами за останні 6 місяців. 


Відносно місця проживання дитини. Ваща дитина проживає зі своєю матерю, додаткового підтвердження цьому не треба. Якщо батько звернеться до суду стосовно визначення місця проживання дитинт з батьком, то суд як правило, залишає дитину з матерю. Якщо мати веде здоровий спосіб життя, турбується про дитину, забезпечує задовільними умовами, то жодний суддя не вирішить в подьзу батька дану справу.


Будьте впевненою, та не ведіться на провокації. 


З повагою, 


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
 • Яна
  Яна
  5 років
  Консультацiя № 1530
  місце проживання дитини

  Дякую. Але, хіба не повинно бути рішення суду, або органу опіки, що дитина проживає зі мною??? На основі такого рішення - дозволу на виїзд дитини за кордон, терміном до 1 місяця, не потрібно. І в соцзабез таке рішення потрібно для оформлення малозабезпеченості. Оскільки, на аліменти на нього я подавати не хочу, щоб потім він не претендував на дитину. Він працює за кордоном, має зарплату 1000 євро, а тут йому призначать 700 грн. аліментів?

  Побачити вiдповiдь на вiдгук
  • Адвокат, Податковий консультант Марина Бекало, фото
   Адвокат Одеса
   У сервісі: : 5 років
   780 відгуків (779 +) (1 -)
   Залишив коментар: : 15.06.2019 20:22

   Если нет спора между родителями о месте жительства ребенка, то подтверждать в судебном решении не нужно. Единственное, могут возникнуть проблемы с регистрацией (пропиской), без разрешения отца ребенка не пропишут с Вами. В таком случае требуется разрешение органов опеки на регистрацию ребенка.

Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram