Ограничения по размеру выплаты больничных с 2015 года

Какие новые ограничения по размеру выплаты больничных работникам с 2015, привязка больничных к минимальной заработной платы?

26.02.2018 14:47 2283

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 09.02.2015 


В связи с принятием Закона от 28 декабря 2014 г. N 77-VІІІ изменены отдельные нормы касающиеся выплаты больничных.


Необходимо обратить внимание на следующие нормы, влияющие на размер больничных.


1. Теперь пособие по временной нетрудоспособности выплачивается застрахованным лицам в зависимости от  страхового стажа в таких размерах


При страховом стаже до 3-х лет – 50% средней зарплаты;


                               от 3 до 5 лет  - 60% средней зарплаты;


                               от  5 до 8 лет – 70% средней зарплаты;


                               свыше  8 лет  – 100%  средней зарплаты. 


Ранее пособие по временной нетрудоспособности выплачивалась  в таких размерах


         страховой стаж до 5 лет – 60% средней зарплаты;


        страховой стаж от 5 до 8 лет – 80% средней зарплаты;


        страховой стаж свыше 8 лет – 100%  средней зарплаты;


Таким образом, изменилась шкала по требованиям к стажу работы для получения больничных.   


По нашему мнению, новые проценты должны применяться к выплате больничных по страховым случаям, наступившим после 01.01.2015г.


 


2. Введено дополнительное ограничение по размеру больничных, помимо общего стажа работы за все годы, также в зависимости от количества отработанных месяцев на протяжении последних 12 месяцев. 












Лицо на протяжении 12 месяцев перед наступлением страхового случая имеет страховой стаж меньше шести месяцев



Минимальная сумма в расчета на месяц



Максимальная сумма в расчета на месяц



пособие по временной нетрудоспособности исходя из начисленной заработной платы



-



минимальная заработная плата*



пособие по беременности и родам исходя из начисленной заработной платы



минимальная заработная плата*



двукратная минимальная заработная плата*


*Минимальная заработная плата берется в размере действующем в месяце наступления страхового случая. Если страховой случай наступил в одном месяце, а закончился в другом (при этом в этих месяцах действует разные минимальные заработные платы), то, по нашему мнению, берется минимальная зарплата первого месяца.


 


Нужно учесть, что минимальная заработная плата берется в расчете на месяц. Если например, работник болел половину месяца в феврале 2015г., то максимальная выплата для пособия по временной нетрудоспособности будет составлять 609 грн. (1218 х 0.5). Если при этом расчетная сумма больничного работнику, например составила 2000 грн., то к выплате ему положено только 609 грн. Если же у работника расчетная сумма больничного получается например 500 грн., то и к выплате ему тоже положено 500 грн.


Данные ограничения действуют независимо от того, какой общий стаж работы имеет работник, больше 8 лет или меньше. Если меньше 8 лет, то сравнивается с минимальной заработной платой средняя заработная плата, уменьшенная на соответствующий процент в зависимости от стажа работы.


  


ВЫПИСКА В ЧАСТИ БОЛЬНИЧНЫХ


  


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці


 


Закон України


від 28 грудня 2014 р. N 77-VIII


 


 


  1. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

 


  1. Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 46 - 47, ст. 403 із наступними змінами) викласти в такій редакції:

 


"Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування"


Закон України 


 


Стаття 19. Право громадян на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності 


  1. Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.


 


  1. Громадяни України, які працюють за межами території України і не застраховані в системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону за умови сплати страхових внесків до Фонду згідно із законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

 


  1. Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону за умови сплати страхових внесків до Фонду згідно із законом.

 


  1. Застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону в таких розмірах:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;


2) допомога по вагітності та пологах - виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.


  


Стаття 24. Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності


 


  1. Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

1) 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;


2) 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п'яти років;


3) 70 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від п'яти до восьми років;


4) 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;


5) 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, віднесеним до 1 - 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України "Про донорство крові та її компонентів".


 


  1. Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім'ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Якщо подобається, тисни кнопку