діюче ОСББ з 2020 року, голова хоче передати свою посаду з 2024 року. Мені запропонували очолити ОСББ на посаді Голови правління

Доброго дня, потребую консультацію по ОСББ. У нас діюче ОСББ з 2020 року, голова правління хоче передати свою посаду з 2024 року. Мені запропонували очолити ОСББ на посаді Голови правління. Потребую розгорнутої відповіді з посиланнями на закони та нормативи на бланку з печаткою (якщо є можливість печатки).

Маю два питання: (дивитися файл Запит 2023.docx)
1) Про легітимність установчих зборів в 2020 році про створення нашого ОСББ.
2) По сумі яку відображають в платіжках на оплату внесків.
Додаю:
- Статут осбб
- Техпаспорт будинка
- Квитанцію на внески по ОСББ
- Протокол голосування на загальних зборах
- Кошторис
- Тариф
- Витяг по одній із квартир
18.11.2023 14:10 396

Консультація виконавця

Андрій Топчій
Юрист
У сервісі: 1 рік
65 відгуків (62 +) (3 -)
Консультацій: 306
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Спадкове право
  • Військове право

Питання: чи є проведене таким чином голосування легітимним згідно чинного законодавства України (бо згідно законів знайшов інформацію що співвласники голосують виключно квадратними метрами, що перебувають у їхній власності)? Якщо не є легітимним то які наслідки можуть бути?

 

Відповідь по першому питанню:

 

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки належної співвласнику площі квартири або нежитлового приміщення у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку, крім випадків, визначених частинами десятою і п’ятнадцятою цієї статті. Якщо квартира або нежитлове приміщення належить співвласникам на праві спільної часткової власності, належна кожному співвласнику площа квартири або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки у праві спільної часткової власності. Якщо квартира або нежитлове приміщення належить співвласникам на праві спільної сумісної власності, для цілей цього Закону такі співвласники вважаються власниками рівних часток.

У той же час, згідно з частиною другою ст. 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Саме тому, документи, які підтверджують право власності особи на квартиру, також підтверджують право на власність у нежитлових приміщеннях загального користування (сходи, горища, підвали, тощо).

Таким чином, вказане голосування є правомірним. Всім власникам квартир належать вищезазначені нежитлові приміщення на праві спільної сумісної власності, якими вони також голосують так саме, як і квадратними метрами свого будинку. Відповідно, враховуючи положення ст. 6 ЗУ ««Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», такі відомості внесені правомірно.

У будь-якому разі, важливим, перш за все, є реальне волевиявлення співвласників будинку. Наявність технічних помилок у протоколі не впливатиме на дійсність рішень співвласників. У Вашому випадку, за рішення проголосувало більш ніж 75% голосів власників будинку, що само по собі закриває питання щодо легітимності рішення, навіть якби у протоколі були помилки.

Питання: на яку площу треба нараховувати суму внесків? Якщо на загальну згідно тех паспорта – то хто повинен компенсувати цю недоплату 75 000 – 80 000 грн і чи взагалі це можливо її компенсувати на користь ОСББ?

Відповідь: Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, та включає:

1) витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, крім витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги, у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем;

2) винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін

Термін «загальна площа квартири» використовується в ряді підзаконних актів (наказ Держкомстату України «Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-житлофонд (річна)« Житловий фонд »від 21.07.2008 р № 251; наказ« Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна »від 24.05.2001 р № 127; наказ Держкомстату України від 18.04.2005 р № 95, Інструкція з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах; наказ Державного Комітету України з питань Житлово-комунального господарства «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна» від 05.09.2003 р № 146 і т.д.), згідно з якими загальна площа квартири визначається як сума площ усіх приміщень квартири, вбудованих шаф і літніх приміщень, підрахованих із такими знижувальними коефіцієнтами:

  • для балконів і терас - 0,3;
  • лоджій - 0,5;
  • засклених балконів - 0,8;
  • веранд, засклених лоджій і холодних комор - 1,0.

Відповідно, суму внесків треба нараховувати на повну площу, відповідно до технічного паспорту.

Недоплата по внескам має бути в даному випадку компенсована власниками квартир. При цьому, відповідно до статті 256 Цивільного кодексу України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Загальний строк позовної давності становить три роки (ст. 257 ЦКУ).

Таким чином, реальним є нарахування вказаної суми з власників квартир за останні 3 роки. Але варто враховувати, що ОСББ є саме об'єднанням співвласників, тому співвласники можуть мати застереження проти такого рішення і, використовуючи механізм Загальних Зборів ОСББ, скасувати вказане рішення Правління.

 

Якщо подобається, тисни кнопку