Де має зберігати протигаз працівник, який має роз’їзний характер роботи на легковому авто?

Закупили на підприємство протигази згідно з вимогою Постанови Кабінету Міністрів України № 936 від 16 серпня 2024 р. Підприємство: офіс + дистрибуція товарів в Україні. Запитання: оскільки частина штату має роз’їзний характер роботи на легкових автмобілях по всій неокупованій Україні – де і як працівникам протягом дня зберігати протигази, щоб мати змогу ними скористатися в разі потреби? Як на підприємстві здійснювати контроль за станом протигазів? Як вести їхній облік (переоблік)? Якими законодавчими актами послуговуватись для обгрунтування?
03.01.2025 14:44 62

Консультація виконавця

Андрій Топчій
Юрист
У сервісі: 1 рік
68 відгуків (65 +) (3 -)
Консультацій: 321
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Спадкове право
  • Військове право

Добрий день! Постанова КМУ № 1200 "Про затвердження Порядку забезпечення населення засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю", не визначає порядок зберігання протигазів, у тому числі у випадку, якщо працівник здійснює розїзний характер роботи.

При цьому, відповідно до вказаної Постанови, протигази мають зберігатись на підприємстві і видаватись працівникам відповідно до плану видачі з моменту визначення відповідної загрози (п. 13 Порядку).

Відповідно Вам потрібно розробити та затвердити план видачі засобів радіаційного та хімічного засобу.

Відповідно до Інструкції з тривалого зберігання засобів радіаційного та хімічного захисту, затвердженої Наказом МНС від 16 грудня 2002 р., Засоби захисту, які надійшли до складу, протягом встановленого власником засобів РХЗ терміну перевіряються приймальною комісією, після чого складається акт про закладання засобів РХЗ на склад.    

Засоби РХЗ повинні розміщатися в обладнаних складських приміщеннях у заводських упаковках, що складаються в штабелі кришками нагору, маркуванням з одного боку.

Під час приймання, зберігання і видачі засобів РХЗ проводиться вибірковий або суцільний огляд. При цьому, частота проведення огляду не встановлена.

На складі облік наявності засобів РХЗ ведеться за картками кількісного обліку засобів радіаційного та хімічного захисту на складі. Записи в картках про оприбуткування, закладання, видачу та освіження здійснюються в день закінчення зазначених операції.

Таким чином, головні вимоги законодавства в цій сфері:
- мати план видачі протигазів
- зберігати протигази в обладнаному складському приміщенні 
- періодично проводити огляди придатності протигазів. 
- працівнику протигаз видається на руки тільки у випадку оголошення відповідної небезпеки. Видача йому протигаза зі складу чинним законодавством не встановлена, але й не заборонена, тому можна це прописати у відповідному плані видачі протигазів. 

Якщо подобається, тисни кнопку