Оскарження штрафу за неявку по повістці

Вітаю. Став на облік в ТЦК 22.11.2024, отримав відповідну печатку про взяття на облік у цьому ТЦК у військовому квитку. Не мав прописки тому приніс довіренність про дозвіл на прописку від власниці житла, за тиждень після приписки зареєстрував місце проживання в ЦНАП. 29.11.2024 подав заяву на відстрочку (в ній вказана моя адреса, маю фото заяви з печаткою входячої кореспонденції) по пункту 13, мама має безтроково 2 групу інвалідності. За тиждень, десь після 6.12.2024, відстрочка з`явилась в Резерв+. Оскільки записатися в електронну чергу можливо лише на місяць вперед, то наступного разу прийшов 30.12.2024, забрав довідку про відстрочку і отримав печатку у військовому квитку про неї, підписав у голови ТЦК. Сьогодні, 13.01.2025 мені зателефонували з поліції і попросили з`явитися в ТЦК разом з ними, бо я в розшуку. Юрист ТЦК сказав, що мені надсилали повістку 12.12.2024 але я по ній не з`вився і тому в розшуку. Я повістку не отримував, коли приходив 30.12.2024 мені нічого не казали про неї і як з`ясувалося тому, що в них в даних є лише моя адреса, правильна, але далі "кв." і номера квартири немає, в Резерв+ так само. У віконці де я ставав на облік, сказали, що з автоматичного реєстру підтягнулася ця адреса, без номера квартири. Сказали повернутися в четвер, випишуть постанову про штраф. Його можна буде оскаржити протягом 10 днів. Підкажіть, будь ласка, за яким пунктом якого закону мені треба оскаржувати штраф і які документи додати до позову про оскарження

13.01.2025 20:20 94

Консультація виконавця

Андрій Межирицький
Адвокат
У сервісі: 2 роки
118 відгуків (118 +) (0 -)
Консультацій: 301
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право

Доброго дня. Дякую за вибір.

Постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про мобілізацію можна оскаржувати на підставі положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме статей 288, 289 Кодексу. Позов про скасування постанови подається до районного суду за місцем Вашої реєстрації. Під час подачі позову необхідно сплатити судовий збір в розмірі 605,6 грн. До позову обов'язково необхідно додати копію Вашого паспорта з відміткою про зареєстроване місце проживання, копію військового квитка, копію довідки про надання відстрочки. Найбільш значущим доказом в цій ситуації була б відповідь відділення Укрпошти про надходження чи ненадходження на Вашу адресу цінного листа від ТЦК. Отримати таку відповідь швидко можна на адвокатський запит. Відповідь на звичайний запит можна чекати до місяця. Проте, за правилами розгялду такої категорії справ докази можна надавати пізніше ніж подання самого позову. Тобто, головне встигнути в десятиденний строк подати сам позов, а докази можна збирати до моменти призначення справи до розгляду (це може відбутись через місяць або й більше). З більш конкретним колом доказів можна буде визначитись після вивчення змісту постанови про накладення штрафу. Також після відкриття судом провадження у справі ТЦК будуть зобов'язані надати суду свої пояснення та докази надсилання повістки. Після вивчення цих матеріалів можна вказати суду на недоліки які мають матеріали ТЦК. Будь-які сумніви або неточності будуть трактуватись судом на користь громадянина. Зазвичай ТЦК дуже слабо аргументують свою позицію та не надають суду докази, а це відповідно до ст. 251 Кодексу, є підставою для скасування постанови ТЦК. Але в будь-якому випадку, вважаю що без допомоги фахівця Вам не обійтись як під час складання позову, так і під час дослідження матеріалів ТЦК та збирання доказів.

Станом на сьогодні головний доказ у Вашій ситуації це відповідь відділення Укрпошти, що на Ваше ім'я, на Вашу адресу (з урахуванням номеру квартири) не надходили цінні листи з ТЦК. Цього буде достатньо для скасування постанови про накладення штрафу.

Якщо залишились питання, звертайтесь за телефоном 050-301-67-55 (будь-який месенджер)

Спдіваюсь інформація буде Вам корисною. Буду вдячний за відгук.

Якщо подобається, тисни кнопку