Мій дід і бабуся проживали в однокімнатній квартирі , яка була оформлена по 1/2 частині кожному. Дід помер . Минуло вже більше року. Бабуся не стала переоформляти 1/2 частину квартири. Я єдиний онук, так як батько мій - їх син помер дуже давно. Як бути , чи потрібно зараз вступити в право власності ,(бабуся не заперечує) чи після смерті бабусі ? Які для цього потрібні документи ?
Доброго дня!
Питання можна вирішити трьома варіантами, один з яких можете обрати на Ваш розсуд.
Перший. Оформити договір дарування, якщо хочете отримати право власності, у момент підписання договору. (Статті 717 – 728 Цивільного кодексу України)
Другий. Оформити договір з бабусею щодо довічного її утримання. Право власності набувається у момент реєстрації у нотаріуса. (статті 744 – 758 Цивільного кодексу України
Третій. Дочекатись, коли бабуся піде з життя.
У всіх цих варіантах є одне але.
Договори дарування і довічного утримання (догляду) укладаються у письмовій формі і підлягають нотаріальному посвідченню.
У зв’язку з тим, що бабуся не оформила свою долю спадку після смерті діда, можуть бути питання у нотаріуса, і тоді може доведеться вирішити через суд, підтвердження що бабуся прийняла спадщину, так як вела з дідом одне господарство, а після смерті діда продовжила вести його і користувалася речами спадкодавця.
Для оформлення договорів треба такі документи: Паспорти двох сторін договору, ідентифікаційні коди. Документи на право власності на квартиру.
З повагою Микола Лях.
Дякую