Право на звільнення військовослужбовця

Доброго дня. Я служу за контрактом вже 26 років, чи маю я право на звільнення в зв`язку з тим, що моя мама інвалід 2-ї групи (протезування обох тазобедрених суглобів, та перелом коліна рік назад і зараз практично не може рухатись без допомоги), справи, що потребує сторонньої допомоги не робили, вона проживає зі мною, при тому, що в мене є сестра, в іншому місті, інвалід 3-ї групи і вона доглядає лежачого батька (82 роки), мамі 78; Сестра фізично не може доглядати обох батьків, і може написати відмову за доглядом за мамою. Якщо реально мені звільнитись, то який алгоритм дій? Дякую.
30.10.2024 10:42 40

Консультація виконавця

Андрій Топчій
Юрист
У сервісі: 1 рік
63 відгука (60 +) (3 -)
Консультацій: 299
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Спадкове право
  • Військове право

Добрий день! Відповідно до пп. "г" п. 2 ч. 6 ст. 26 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу", військовослужбовець має право звільнитись з військової служби під час дії воєнного стану через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу);

Відповідно до ч. 12 вказаної статті, до таких обставин належить, зокрема, необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

Таким чином, Ви маєте право на звільнення з ЗСУ, але для цього Вам потрібно довести, що:

- Ваша мама потребує постійного догляду (для цього треба оформити відповідну довідку МСЕК чи ЛКК)

- Ваша сестра, яка є єдиною особою, яка може, окрім Вас, здійснювати догляд за мамою, не має змоги здійснювати такий догляд оскільки сама потребує постійного догляду (висновок ЛКК чи МСЕК). На жаль, законодавець не регламентує питання, що робити, якщо сестра вже здійснює догляд за іншим членом родини і не може фактично здійснювати догляд і тут.

- Також Ви маєте бути зареєстровані разом з мамою.

Якщо зберете всі ці документи (посвідчення інваліда-матері, документи про Вашу реєстрацію разом з матір'ю, довідка МСЕК чи ЛКК, що матір потребує постійного догляду, довідка МСЕК чи ЛКК, що сестра потребує постійного догляду), то можете подавати рапорт про звільнення за сімейними обставинами, разом з вказаними документами.

Якщо подобається, тисни кнопку