Оподатування ПДВ операцій, що здійснюються за договором управління майном

Як оподатковуються ПДВ операції, що здійснюються за договором управління майном, у т.ч. якщо установником управління є нерезидент?

07.02.2018 11:34 2038

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 5 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

Актуально на 7.02.2018



Згідно із п. 1 ст. 1029 Цивільного кодексу України від 16.01.2013 № 435-ІУ зі змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов’язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).
Відповідно до п. 1 ст. 1032 та п. 5 ст. 1033 ЦКУ установником управління є власник майна. Управитель, якщо це визначено договором про управління майном, є довірчим власником цього майна, яким він володіє, користується і розпоряджається відповідно до закону та договору управління майном. Договір про управління майном не тягне за собою переходу права власності до управителя на майно, передане в управління.
Згідно з п.п. 14.1.191 та п.п. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) операції з надання товарів у межах договорів довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари та не пов’язані з купівлею чи продажем таких товарів, не вважаються постачанням товарів.
Пунктом 180.1 ст. 180 ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платником податку є особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з ПДВ щодо господарських операцій, пов’язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном.
Пунктом 185.1 ст. 185 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
Так, місцем постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном, є місце фактичного постачання таких послуг, а послуг, пов’язаних з нерухомим майном, у тому числі що будується, - фактичне місцезнаходження нерухомого майна (п.п. 186.2.1 та п.п. 186.2.2 п. 186.2 ст. 186 ПКУ).
Враховуючи викладене, операції з передачі майна (у т.ч. нерезидентом) управителю та повернення такого майна управителем, в межах договору управління майном, ПДВ не оподатковуються.
Якщо місцем постачання послуги з управління майном, яка згідно з таким договором надається управителем установнику управління (у т.ч. нерезиденту), згідно зі ст.186 ПКУ визначена митна територія України, то операція з постачання такої послуги оподатковується ПДВ.



Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.04)

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram