Прописка / медична комісія

Доброго дня. Маю питання. Мені 30 років, від армії я комісований. Приписаний я в одному місті, але купив квартиру в іншому і хочу там приписатись. Знайомі кажуть, щоб я не приписувався бо можуть вручити повістку для повторної медкомісії, яку я на новому місці можу не пройти.

 В приписному написано: «придатний до нестрокової служби і призначений зарахований в запас». Стоять печатки » непридатний до військової служби в мирний час і обмежено здатний у воєнний час» і печатка «знятий з військового обліку». 

Наступні питання:

1. Чи можуть на новому місці проживання дати мені повторно пройти медкомісію?

2. По рокох я вже не придатний до строкової служби, що означатиме якщо я пройду медкомісію і як я буду рахуватися у військоматі?

3. Чи можуть мене забрати в АТО?

Буду радий в конкретних і розгорнутих відповідях

181 02.05.2019 11:04
50 грн

Консультація виконавця

Адвокат, Податковий консультант, Юрист Марина Бекало, фото
Адвокат, Одеса
У сервісі:4 місяці
21 відгук (20 +) (1 -)
Поставити пряме питання Залишив відповідь: 02.05.19 13:24

Доброго дня.

Так,  військовий облік призовників  та військовозобов’язаних ведеться за місцем їх постійного чи тимчасового проживання.  

Згідно до ст.. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», взяттю на військовий облік призовників та військовозобов'язаних у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання.

Згідно до ч. 3 цієї  статті Закону, призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.

Згідно до ч.10 ст. 37 Закону ,  призовники та військовозобов'язані в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про це орган, де вони перебувають на військовому обліку.

Законодавством не передбачено обов’язкове проходження медичного обстеження призовників та осіб, які є військовозобов'язаними саме на підставі зміни  місця реєстрації  проживання у іншому адміністративно-територіальній одиниці.

АЛЕ, Розділом 3 абз. 3 п.3.2. Наказом Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» передбачено, що  повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів.

Згідно до ст.. 15 Закону,  на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Тобто, Граничний вік перебування на обліку призовників – до 27 років.

Статею 18 Закону передбачені випадки звільнення від призову на строкову військову службу, до них відноситься зокрема: особи, які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку.

Що стосується залучення до антитерористичної операції, то такі заходи здійснюються за рішеннями уповноважених  органів,   про що обов’язково  оголошується  в засобах масової інформації відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яка може бути як частковою (на певній території) так і загальною (на всій території) України.

Згідно до ч. 2 ст..22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,  громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу або не залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.

З повагою,

Адвокат Бекало Марина Ігорівна.