оподаткування фіз.осіб які працюють за кордоном


  1. з податкової прийшло повідомлення про подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані за 2018 рік у зв`язку із отриманням довідки-підтвердження Резидента України. Що робити в такому випадку?

20.05.2019 12:49 1811

Консультація виконавця

Ви зобов'язані подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік.

Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України видається для підтвердження, що особа є платником податків в Україні і є резидентом України у розумінні договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною (Урядом України) та відповідною країною та отримує доходи за межами України. Декларація платниками податку подається за базовий звітний (податковий) період , що дорівнює календарному року, до 1 травня року, що настає за звітним. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації.

Обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи виникає у фізичної особи у випадках, передбачених Податковим кодексом України. Зокрема п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Кодексу визначено, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.

За вибором платника податків декларація подається особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладень або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Приклади заповнення декларації розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Для правильного оформлення декларації Вам краще звернутися до центру обслуговування платників ДПІ ДФС.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram