Як створити (відкрити) фермерське господарство?

Як створити (відкрити) Фермерське господарство? При зверненні до сільської та районної ради чиновники відповідають,  що земельні ділянки під фермерське господарство виділяються лише через аукціон (земельні торги).  Куди і як треба звертатись для надання землі з метою організації  фермерського господарства за ст. 121 Земельного кодексу.   

27.05.2019 11:27 2307

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

     Перше:  У відповідності до частини першої, пункт а),  статті  121 Земельного кодексу України

   Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам

  1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

       Справа у тому що до Земельного кодексу у 2016 році були внесені зміни  щодо  цього питання, але той чиновник мабуть не знає, що частина 3 статті 134 вказує що:

     Я приведу цю частину (витяг)   

  1. Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу, а також передачі земель загального користування садівничому товариству та дачному кооперативу. Земельні торги не проводяться при безоплатній передачі земельних ділянок особам, статус учасника бойових дій яким надано відповідно до пунктів 19 і 20 частини першї статті 6 Закону України № Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Частина третя статті 134 із змінами,  внесеними згідно із Законами № 2949-VI від 14.01.2011, № 1012-VIII від 18.02.2016)

     Стаття 121 це якраз про фермерське господарство. 

   Друге:  Заява може виглядати так:

Голові ____________________________________________________________

               ( місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування)

   ________________________________________________________________ 

           (прізвище, ім’я, по  батькові члена фермерського господарства)    

    ________________________________________________________________

                (паспортні дані:  серія, номер, коли і ким видано)

    __________________________________________________________________

               (місце проживання)

 

                 З А Я В А         

 

     Відповідно до статей  31, 32, 118, 121 Земельного кодексу України та статті 7  Закону України «Про фермерське господарство», з метою створення фермерського господарства прошу Вас надати дозвіл  на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею ________ гектарів, для ведення фермерського господарства, яка розташована за межами населеного пункту на

території  _________________ сільської ради ______________________району______________________ області ( із земель запасу не наданих у власність та користування. 

  Раніше права на земельну частку (пай) не набував.

 До заяви додаються

  • Копія диплому про закінчення _____________________ інституту за спеціальністю «Агрономія» з присвоєною кваліфікацією вчений агроном.
  • Копія трудової книжки.
  • Копія паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
  • Викопіювання з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру із зазначенням місця розташування земельної ділянки для ведення фермерського господарства.
  • Обгрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства.

     Підпис заявника _______________________              «_______” ______________________201__р.

                                (ініціали та прізвище)                                (число, місяць, рік)

           

 

Дата і номер реєстрації заяви  «____” _____________________201 __ р. № _____

 

_________________________________________________________________________

       (посада особи, яка прийняла заяву,  підпис, ініціали та прізвище)  

 

 Ні в якому разі не відсилайте  поштою, треба з листом підійти до канцелярії чи до секретаріату і вручити цей лист (повинно бути мінімум два примірника). Адже на одному примірнику (він залишається у вас) відповідальний працівник повинен вказати дату прийому листа , своє прізвище і поставити свій підпис. Тому що в цей час розпочинається відлік терміну, який встановлено законодавством для вирішення  таких питань.

Вас можуть запросити, або і не запросити на засідання де повинно розглядатись Ваше питання. На це їм (райадміністрації, чи сільській раді) дається один місяць. Вони можуть і відмовити, але вказати чому. І тоді вже можна буде позиватись до судових органів, при необхідності.  фізична

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram