Добр. День нужно уточнить нормы на розмещение выгребной ямы на участке. какие нормы отступления от границ с соседнем участком. Спасибо.
Добрий день.
Наказом МОЗ № 45 від 17.03.2011 визначено, що – це інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів.
Норми для розміщення будівель на території присадибної ділянки розраховані в ДБН б.2.2-12 "планування і забудова територій".
Так, вигрібні ями повинні бути віддалені від стін житлових та громадських будівель і споруд, від індивідуальних колодязів, на відстань не менше 20 м. При влаштуванні ями необхідно передбачити вільний доступ до неї асенізаційної машини. Кращий варіант - розташувати її ближче до дороги. Яма не повинна перебувати на глибині більше 3 м.
Обладнання внутрішньобудинкової каналізації з відведенням стічних вод у вигрібні ями забороняється. Для цього потрібно використовувати септик. В такому разі віддстань від будинку до септику буде 5м. для септика продуктивністю до 1 м.куб./ на добу і 8м. для септика продуктивністю до 3 м.куб./на добу.
Вигрібні ями двірських туалетів повинні бути виконані з конструкцій, що запобігають фільтрацію фекальних стоків у ґрунт.
Що ж до відстані від вигрібної ями до межі ділянки, то ДБН не вказує на чітку прив'язку "яма-межа". Так само немає обмежень щодо розташування вигрібної ями відносно господарських споруд (гараж, сарай). Основним фактором при вибору місця є не межа, а знаходження житлових будинків.
Якщо будуть додаткові питання, або щость незрозуміло, пишіть на мою ел.пошту [email protected]
З повагою, Дмитро Дончак.