2-вух этажное здание. Имеет ли право владелец второго этажа приватизировать землю без ведома владельца первого этажа?

Купили первый этаж двух этажного нежилого помещения, первый этаж переоформили, а за второй дали задаток. Земля под зданием в аренде от города. 


Тут владелица второго этажа начинает воду мутить с приватизацией. Может ли она приватизировать землю без моего участия(владельца первого этажа)?


09.06.2019 15:38 1735

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

 Нет, не может!


 Здесь нужно руководствоваться статьей 120 Земельного кодекса Украины от 25 октября 2001 г. № 2768-III, с последними изменениями и дополнениями  от 20 декабря 2018 г. № 2666-VIII, в которой предусмотрено, частью 2 



  1. Если жилой дом, здание или сооружение размещены на земельном участке, который находится в пользовании, то в случае приобретения права собственности на эти объекты, приобретателю переходит право пользования земельным участком, на котором они размещены, на тех же условиях и в том же самом объеме, что были у предыдущего землепользователя.


А также частью 4 этой же статьи



  1. В случае приобретения права собственности на жилой дом, здание или сооружение несколькими лицами право на земельный участок определяется пропорционально доли лиц в праве собственности жилого дома, здания или сооружения.


   Поэтому, учитывая,  что земельный участок находится в аренде у города (коммунальная собственность), вам придется договариваться с владелицей второго этажа и совместно подписывать договор аренды с органом местного самоуправления (горисполкомом), и потом,  оплачивать стоимость аренды земельного участка, пропорционально доли собственности каждого.


  Привожу в полном объеме статью 120 Земельного кодекса Украины на государственном языке (языке оригинала)


Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду



  1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

  2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

  3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).

  4. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

  5. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.

  6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, крім об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації.


{Абзац перший частини шостої статті 120 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2269-VIII від 18.01.2018}


Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.


У разі набуття права власності на жилий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної або комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може бути меншою, ніж максимальний розмір земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим).


{Стаття 120 із змінами, внесеними згідно із Законом № 997-V від 27.04.2007; в редакції Закону № 1702-VI від 05.11.2009}


                    С уважение Николай Лях

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram