Порядок розрахуноків при покупці авто

Добрый день. При покупке б. У. автомобиля, у физ лица стоимостью 500тыс.грн. Договор купли продажи составлен в сервисном центре МВД. Обязательно ли проводить операцию по безналичному расчёту (так как сумма больше 50000грн)? или эта сделка не попадает под это ограничение?

10.06.2019 08:09 1794

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

 


Так!  Обов’язково проводити такі розрахунки, безготівкові!


Ця угода підпадає  під обмеження (50 тис. грн)!  


  


    Більше того, Національний банк України планує обмежити готівкові розрахунки суб’єктів господарювання з фізособами до 15 тис. грн (замість 50 тис. грн). 50 тис. грн планується залишити для розрахунків готівкою фізичних осіб із суб’єктами господарювання. На безготівкові розрахунки ніяких обмежень.


   Посилення нагляду за готівковими розрахунками та касовими операціями банків пов’язане з тим, що НБУ виявляє численні факти проведення фінансовими установами ризикових (схемних) операцій із використанням  готівкових коштів. Такі зміни передбачає постанова Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» від 18.04.2019 № 62.


     За порушення норм з регулювання обігу готівки відповідно до Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95  передбачаються  фінансові санкції та адміністративна відповідальність


 


З повагою Микола Лях

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram