Закон України про запобігання корупції

Стаття 46 Закону про запобігання корупції (Інформація, що зазначається в декларації) у підпункті 2 пункту 1 цієї статті вказано, що декларантом зазначаються об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.

Питання: яка передбачена відповідальність за те що суб`єктом декларування, (не умисно) не вказано об`єктів нерухомості які знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право. (винаймання житла військовослужбовцем для проживання сім`ї. Дякую.

14.09.2020 19:32 66

Консультація виконавця

Дмитро Дончак
Юрист
У сервісі: 1 рік
49 відгуків (49 +) (0 -)
Рейтинг: 71510
Консультацій: 222

Добрий вечір.

1. Дивимось для початку статтю 50 ЗУ Про запобігання корупції: Обов’язковій повній перевірці підлягають декларації службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, перелік яких затверджується Національним агентством. Тобто встановити порушення можуть лише при повній перевірці, а вона стосується не всіх.

2. Якщо у декларації є недостовірні відомості, то Національне агентство письмово повідомляє про це керівника відповідного державного органу.

3. Тепер про відповідальність: якщо перевіркою встановлено, що різниця між достовірними і недостовірними відомостями складає від 100 до 250 прожиткових мінімумів, то це адміністративна відповідальність: штраф від 17000 до 42500 грн. Якщо різниця більша за 250 прожиткових мінімумів, то це вже кримінальна відповідальність: або штраф, або громадські роботи, або позбавлення волі. Також важливо: за який рік перевіряється декларація, і чи не пройшов строк давності для притягнення до відповідальності.

Але не слід забувати: вищевказані покарання - це при свідомому (зумисному) поданні недостовірних даних. В разі, якщо Ви самі помітили помилку, і подали оновлену декларацію, то це свідчить про відсутність умислу в Ваших діях, а отже і покарання не буде.

З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку