Відмова директора у зарахуванні дитини до школи

Доброго дня. Мою дитину не прийняли до школи, оскільки ми прописані не в районі місця розташування школи. Але моя старша дитина навчається в цій школі. Як пояснила мені директор школи, мою дитину вона не зарахує, оскільки до школи приймає тільки тих, хто прописаний в районі. Чи правомірно це? Що мені далі робити?

24.06.2019 13:44 2460

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
752 відгука (751 +) (1 -)
Консультацій: 1962
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.


Дії директора школи неправомірні.


Згідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого Міністерством освіти і науки України №367 від 16.04.2018р. (надалі-«Порядок»),  до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками 6 дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).


У разі наявності вільних місць, зараховуються інші діти, згідно поданих заяв.


Таким чином, першочергово зараховуються до школи  в тому числі діти, у яких  брати або сестри навчаються в цьому закладі.


Порядком  також передбачено, що рішення, дії або бездіяльність керівника чи працівників закладу освіти (зокрема з питань неправомірної відмови у зарахуванні до закладу освіти) впродовж двох робочих днів можуть бути письмово оскаржені до органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти. За результатами розгляду скарги та у випадку встановлення порушення вимог цього Порядку відповідний орган невідкладно письмово повідомляє заклад освіти про необхідність усунення цього порушення відповідно до законодавства.


Таким чином, Вам необхідно звернутися з відповідною скаргою до департаменту освіти міської ради про неправомірну відмову у зарахуванні дитини до школи та зобов’язання директора зарахувати Вашу дитину до цієї школи.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram