Доброго дня. Працівниця А. прийнята на роботу на декретне місце працівниці Б.Через деякий час, пр.А теж йде в декрет,на її місце приходить пр.В. Ще через деякий час пр. Б звільняється з роботи за власним бажанням. Чи зберігається в такому випадку робоче місце за працівником А? Чи правомірно віддати основне місце працівнику В?
Доброго дня.
Згідно ч. 3 ст. 184 КЗпП звільнити після закінчення строкового трудового договору вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років (до 6 років), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитину з інвалідністю роботодавець може тільки за умови обов'язкового працевлаштування цих осіб. Причому працевлаштувати жінку можна тільки по її спеціальності.
Тобто працівниці А. до досягнення дитиною 3-х років повинні надати аналогічне місце роботи.
Якщо ж жінка відмовляється від нової посади без поважних причин, тоді її можна звільнити по п. 2 ст. 36 КЗпП.
Рекомендую працівниці А. вийти на підприємство раніше 3-х річного віку дитини, щоб її за підсумком не звільнили і надали рівнозначне місце роботи.
З повагою, юрист Галина токмач
Ситуація така склалась,що основне місце вже віддали пр. В,коли звільнилась пр.Б. Чи можна було таке зробити? Коли працівник А на роботу не виходила?
Це не було основании місцем роботи. Місце за вами зберігалося б, якщо працівниця продовжувала би працювати і тільки до закінчення строкового договору на її місці. А наразі працівницю А не можуть звільнити, тому що вона у відпустці по догляду за дитиною і тільки. Порушень тут немає
Тобто, пр.А по суті взагалі немає варіанту як зберегти роботу? Чи все таки,вихід на роботу до досягнення дитиною 3х років дає якийсь шанс? Чи по суті нічого не гарантує?
Якщо виде працівник до 3-х років, йому повинні надати робоче місце. Обов'язково
Дякую.