ФОП загальносистемник (без діялтності з 2017 не сплачував ЕСВ) у 2020 дізнається що податкова у 2018 подала до суду на стягнення 15тис. не сплати ЕСВ, виконавча служба відписалась у податкову що не має майна і грошей у ФОПа і не може виконати рішення суду. У 2019 податкова знов подає до суду про стягнення 15 тис + 2000 судові збори. ФОП про це дізнався у грудні 2020р. Наразі борг складає 35тис. Фізична особа мала постійну основну роботу , де за неї сплачували ЕСВ
Чи можна оскаржити рішення суду згіднос ст 4 Закону № 2464 звільнені від сплати ЄСВ за себе: осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичних осіб — підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.?
Та чи можна списати борг по Закону 592 що вступить в силу з 01.01.2021
ФЛП-общесистемщикам и независимым профессионалам, которые не получали прибыль и не платили ЕСВ за себя, простят начисленные суммы недоимки за период с 1 января 2017 года по день вступления в силу Закона, а также пени и штрафов на такие суммы.
Однако такое прощение пройдет не автоматом. Нужно будет подать налоговикам заявление на списание и отчетность по ЕСВ за себя за периоды, за которые ее не подавали, а госрегистратору — заявление на разрегистрацию.
Стартует процесс, если мы правильно поняли законодателя, с 01.01.2021 г. (дата вступления в силу Закона в целом).
На все 90 календарных дней со дня вступления в силу закона. Если недоимка уже уплачена/взыскана — возвращать ничего не будут. А если уплачена/взыскана частично — простят только остаток. Добросовестным плательщикам — которые ЕСВ за себя исправно платили — также ничего не простят и не вернут.?