Виїзд дитини за кордон

Доброго дня! Потрібна консультація з наступного питання: Чи потрібен дозвіл від батька для виїзду дитини з мамою за кордон на термін 2 тижні. Батьки розлучені. Дитина прописана там де і мати. А ле у рішенні суду не вказано однозначно що дитина проживає з матір`ю. Рішення суду докладаю. 

24.07.2019 14:09 1894

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
719 відгуків (718 +) (1 -)
Консультацій: 1890
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня. Нотаріального дозвілу батька на виїзд дитини за кордон не обов'язково у наступному випадку.


Правилами статті 157 Сімейного кодексу України ( см. за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14 ) встановлено, що якщо один із батьків бажає виїхати з дитиною за кордон, він може безперешкодно це зробити без нотаріальної згоди другого за таких умов:


- строк поїздки ДО 1 місяця; 


- той із батьків, хто планує поїздку з дитиною за кордон, має документ, що підтверджує місце проживання дитини з ним (рішення суду або висновок служби в справах дітей);


-  документ, що підтверджує мету поїздки ( відпочинок, участь у змаганнях, фестивалях, олімпіадах і конкурсах,  лікування або навчання, при цьому підтвердними документами можуть бути довідка з медичного або навчального закладу, броня квитків) та строк поїздки;


– щодо того з батьків, хто хоче виїхати з дитиною за кордон, немає виконавчого провадження про примусове усунення перешкод у спілкуванні дитини з другим із батьків.


Згідно з вимогами статті 157 Сімейного кодексу України, Вам також необхідно надіслати рекомендованим листом повідомлення батька (якщо він не ухиляється від виконання батьківських обов'язків) повідомлення про виїзд дитини за кордон.


Так, згідно до ст. 157 Семійного кодексу, той із батьків, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.


Якщо у Вашому випадку,  в судовому рішенні не встановлено з ким дитина проживає, то такий висновок необхідно отримати в службі у справах дітей.  


Так, для отримання  такого висновку, вам необхідно  звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання дитини (тобто за місцем його реєстрації місця проживання-"прописки").  


Порядок отримання такого висновку затверджено  Постановою КМУ №866  (см. за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/866-200) 


Згідно п. 72 -1 вказаного Порядку,  для підтвердження місця проживання дитини під час вирішення питання її тимчасового виїзду за межі України з метою, визначеною частиною п’ятою статті 157 Сімейного кодексу України (лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей), той з батьків, з ким проживає дитина, подає до служби у справах дітей за місцем проживання дитини такі документи:


заяву;


копію паспорта заявника;


копію паспорта дитини (у разі наявності);


довідку про реєстрацію місця проживання заявника (у разі коли в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання);


довідку про реєстрацію місця проживання дитини;


копію свідоцтва про народження дитини;


копію рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);


підтвердження про відправлення рекомендованого листа згідно з вимогами, передбаченими абзацом першим частини п’ятої статті 157 Сімейного кодексу України (у разі наявності); (таким підтвердженням буде поштові квитанції та опис вкладення у  рекомендований лист)


Далі служба у справах дітей виносить відповідний висновок. 


На практиці така процедура може зайняти до 1 місяця. Далі зазначений висновок служби в справах дітей у межах семи робочих днів має бути затверджено рішенням/розпорядженням місцевої держадміністрації або виконавчого органу міської чи сільської ради. Проте винесене рішення/розпорядження протягом 10 днів може бути оскаржено до суду в порядку позовного провадження. І лише після спливу цього строку на оскарження рішення/розпорядження про підтвердження місця проживання дитини воно вступає в силу.


Тобто, якщо Ви плануєте виїзд за кордон з дитиною, Вам необхідний час на  підготувку висновку приблизно 2 місяці до дня виїзду за кордон., оскільки при перетині кордону Ви маєте пред'явити  вказаний висновок  посадовій особі Держприкордонслужби.


Якщо у Вас є додаткові питання, задавайте в коментарях до цієї консультації, я обов'язково надам відповідь.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram