Особи неприбуткової організації

Які особи неприбуткової організації та в якому вигляді (паперовому чи електронному) можуть отримати рішення про включення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій?

08.02.2018 14:32 1596

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 08.02.2018


Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів регулює Податковий кодекс України (далі – Кодекс) 
(п. 1.1. ст. 1 Кодексу).
     Відповідно до п.п. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 Кодексу порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), включення неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткова організація) до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.
     Порядок ведення Реєстру, включення неприбуткових організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України 
від 13 липня 2016 року № 440 (далі – Порядок).
     Включення неприбуткових організацій до Реєстру здійснюється згідно з положеннями п.3-8 Порядку.
     Рішення про включення неприбуткової організації до Реєстру готується контролюючим органом у паперовому вигляді у двох примірниках за формою згідно з додатком 2 до Порядку, один примірник з яких надається неприбутковій організації, а другий – залишається в контролюючому органі, який прийняв таке рішення (абз. восьмий п. 8 Порядку).
     Рішення про включення неприбуткової організації до Реєстру надсилається такій організації у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу. 
     Відповідно до п. 42.2 ст. 42 Кодексу документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані контролюючим органом за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові. 
     Згідно з пунктом 19.2 статті 19 Кодексу представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності.
     Таким чином, Рішення про включення неприбуткової організації до Реєстру надсилається за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається особисто платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові (зокрема, керівнику, головному бухгалтеру організації або уповноваженому представникові організації на підставі закону довіреності безпосередньо у контролюючому органі, який прийняв таке рішення.


Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 102.04)

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram