земельні питання

Підскажіть, до кого я можу звернутися, щоб поскаржитися на сусідів, які забрали собі загальну територію (повинний бути дитячий майданчик) і поставили дерев'яний паркет. М.Київ, Голосіївський район (Чапаєвка). Мені потрібно знати, хто за це відповідає і як правильно з цим питанням бути.

71 13.08.2019 10:33
50 грн

Консультація виконавця

Юрист, Мирноград
У сервісі:1 місяць
4 відгука (4 +) (0 -)
Поставити пряме питання Залишив відповідь: 13.08.19 12:02

Доброго дня! Згідно ст. 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників.

Відповідно до п. 2 Методичних рекомендацій щодо визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України до складу прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку можуть входити (у разі наявності):

вимощення навколо житлового будинку;
смуга озеленення вздовж стін житлового будинку, місцевий проїзд, тротуар та смуга вздовж фасаду без входів, яка забезпечує проїзд пожежних машин;
майданчики, які призначені для обслуговування мешканців тільки цього будинку, для відпочинку біля входів в житловий будинок, для ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, відпочинку населення, занять фізкультурою, а також території зелених насаджень, пішохідні доріжки, що сполучують вказані майданчики між собою;
майданчики для сміттєзбірників;
майданчики для господарських будівель та споруд;
спеціально обладнані майданчики для паркування автомобілів, що належать мешканцям будинку;
в'їзди та виїзди підземних гаражів і автостоянок (у разі їх наявності)”

Тобто, що саме буде знаходиться на земельній ділянці, вирішується організацією, що здійснює управління будинком, або виключно рішенням загальних зборів ОСББ.