Забрали в армию с ребёнком в возрасте менее трёх лет

Забрали в армию с ребёнком до 3 лет. Забрали когда ребёнку было 2 недели. С женой не расписан официально, фамилии разные, в свидетельстве сделали ошибку и записали отца под фамилией гражданской супруги.в военкомате сказали что это не ошибка а попытка откосить. Смогу ли я переделав свидетельство о рождении ребёнка получить отсрочку 3 года?

18.09.2019 18:12 1757

Консультація виконавця

Сергій Чорба
Адвокат
У сервісі: 4 роки
6 відгуків (6 +) (0 -)
Консультацій: 18

З Вашого дозволу українською.


Питання доволі не просте. Однак, є два можливих шляхи вирішення цієї проблеми, опишу покроково.


Перший крок:


Мама дитини повинна звернутися до відділу РАЦС (ЗАГС) по місцю реєстрації місця проживання із заявою (за зразком), яка не перебуває у шлюбі щодо внесення відомостей про батька дитини, якщо вони не зазначені в актовому записі про народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України: Запис про батьків дитини, якщо батьківство, материнство не встановлене



  1. При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.


Швидше всього працівник РАЦСу Вам відмовить у внесенні такого Запису. Вам необхідно буде взяти офіційну Відмову у вчиненні запису в Актовий запис про народження дитини. Це буде підставою звернення до суду.


  


Другий крок: Заручитися підтримкою двох свідків, наприклад кумів. Можливо дитину хрестили в церкві. В церкві тепер видають офіційне Свідоцтво, в якому записуються батьки дитини та хресні батьки. Взяти довідку з місця проживання (можливо разом проживали) або Акт обстеження на предмет спільного проживання, при необхідності інші докумети, які підтверджують факт спільного проживання та виховання Дитини. Наприклад якщо в сільській місцевості, то взяти Акт обстеження з органу місцевого самоврядування (сільської /міської/ ради) в якому зазначити відомості про склад сім’ї, що батько дитини такий то виховував дитину, утримував сім’ю, щомісячно платив комунальні платежі, обслуговував будинковолодіння і т.п.   Написати та подати до суду за місцем реєстрації заяву про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька відповідно до вимог Статті 128. Визнання батьківства за рішенням суду



  1. За відсутності заяв, право на подання яких встановлено статтями 126 і 127 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

  2. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

  3. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.


           Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.


 Третій крок: Отримавши лише через місяць Рішення суду, внести відомості про батька в актовий запис про народження дитини та отримати Нове Свідоцтво про народження дитини.  


         Однак, враховуючи, що батько дитини вже служить і як мінімум півтора року не зможе з’являтися до суду то самотужки таке не просте питання Вам буде вирішити складно. Для цього необхідно буде заручитися підтримкою місцевого адвоката. Однак, треба чітко розуміти, що на все про все підуть не малі кошти та затягнутися може не менше як на один рік а той два роки. Наприклад справу розглядає один суддя, після чого суддя йде у відставку, і справу передають новому судді або інші реформи судової системи нової влади.


          Моя порада, якщо так уже склалося і батько дитини, який належним чином не записаний у Свідоцтві про народження як батько дитини пішов в Армію, то враховуючи, що до 27 років йому прийдеться переховуватися від працівників районного чи міського військового комісаріату. То нехай дослужить тих півтора року і щасливо повернеться до дому з чистою совістю. Маючи за плечима строкову армію, він зможе влаштуватися на роботу і сміло в майбутньому дивитися в очі  своїм дітям та одноліткам, які не служили та переховувалися від Армії.


Примітка: Приношу вибачення, що текст нерівномірним шрифтом, виправити не вдається, з повагою

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram