Оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг на території ВЕЗ ”Крим”

Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з постачання товарів/послуг на території ВЕЗ ”Крим”?

09.02.2018 11:19 1035

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

Актуально на 9.02.2018



Місце постачання товарів/послуг визначається за правилами, встановленими ст. 186 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
     Тобто, операції платників податку з постачання товарів/послуг, місцем постачання яких відповідно ст. 186 ПКУ визначена територія ВЕЗ ”Крим”, не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, оскільки відповідно до п. 2 ст. 9 Митного кодексу України (далі - МКУ) територія вільної митної зони, створеної у межах ВЕЗ ”Крим”, вважається такою, що знаходиться поза межами митної території України.
     Підпунктом 1 п. 12.3 ст. 12 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636 –VII «Про створення вільної економічної зони «Крим»» визначено, що під час тимчасової окупації загальнодержавні податки і збори, визначені ст. 9 ПКУ, ст. 271 МКУ, єдиний внесок, встановлений Законом України ”Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, справляння якого здійснюється відповідно до Закону України ”Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об’єктів оподаткування (в тому числі об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території.
Таким чином, при здійсненні платниками податку операцій з постачання товарів/послуг, місцем постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ визначена територія ВЕЗ ”Крим”, податок на додану вартість не справляється (тобто платники податку за такими операціями не визначають ні податкових зобов’язань, ні податкового кредиту).



Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.05)

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram