не подав декларацію по акцизу

Я ФОП із жовтня місяця 2018 року. Не подавав декларацію по акзизу до серпня (по необізнаності) . До серпня місяця 2019 штрафів не накладала ДФС. У вересні прийшов лист про сплату штрафу по 1020 грн за кожне неподання. Чи правіморно це?

19.09.2019 15:45 2054

Консультація виконавця

Ірина і Владислав Леонови
Адвокат
У сервісі: 5 років
248 відгуків (247 +) (1 -)
Консультацій: 799
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Вітаємо!


Якщо декларація з акцизного податку подана до контролюючого органу за місцем реєстрації з порушенням строку, але податок був сплачений своєчасно, до такого платника податків застосовуються санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України (КПУ).


Відповідно до п. 223.2 ст. 223 КПУ, визначено, що платник податків із підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв і тютюнових виробів; суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20-го числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку.


Згідно з п. 120.1 ст. 120 ПКУ, відповідальність за неподання  або несвоєчасне подання платником податків  — штраф у розмірі 170 грн за кожне таке неподання чи несвоєчасне подання.


Ті самі дії, учиненні платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення,  тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.


Таким чином, якщо протягом усього періоду до Вас не застосовувались штрафи, а тільки зараз перший штраф, то заочно можна зробити висновок, що дії фіскальної не правомірні. Але, останній висновок можливо зробити після ознайомлення з документами ДФС про штрафні санкції. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram