Чому виключений період 19 місяців з кінця при розрахунку коефіцієнта заробітної плати ?

Чому виключений період 19 місяців з кінця при розрахунку коефіцієнта заробітної плати ?
14.01.2022 05:49 119

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 2 роки
187 відгуків (186 +) (1 -)
Консультацій: 599

Добрий день.

Виключення  показників заробітку з певного періоду страхового стажу здійснюється через механізм оптимізації заробітку, тобто для врахування більш вигідних періодів з високим коефіцієнтом заробітку, та як наслідок, коригування розрахунку пенсії у сторону збільшення.

При цьому, ст. 40 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає що таке виключення відбувається за бажанням особи, яка звернулася за призначенням пенсії.

Виключенню підлягають періоди (але не більше 60 місяців), з низькими показниками заробітної плати або додатково можна виключити періоди строкової військової служби, перебування на обліку в центрі зайнятості,навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, я догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, або за період дії карантину з моменту його запровадження (та ще 6 місяців після скасування карантину).

Таким чином, скоріше за все, 19 місяців було виключено у зв'язку із низькими показниками заробітку. Але якщо у Вас є сумніви або незгода із розрахунком пенсійного фонду, Ви маєте право отримати цей розрахунок, подати запит на яких підставах були виключені ці 19 місяців, та у разі незгоди Ви маєте право оскаржити розрахунок до суду.

Якщо у Вас є додаткові запитання, звертайтеся я Вам допоможу marina.bekalo@gmail.com

З повагою,

Адвокат Бекало Марина

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram