Обычные цены в расчетах с физлицами: налог на прибыль, НДС

Должны ли применяться с 2013 года обычные цены в расчетах с физлицами (которые не являются СПД) в целях определения налога на прибыль и НДС?

14.02.2018 09:50 1084

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 04.02.2013 B2B


 Согласно ст.39 НКУ:


Звичайна ціна застосовується у разі здійснення платником податків:


а) бартерних операцій;


б) операцій з пов'язаними особами;


в) операцій з платниками податків, що застосовують спеціальні режими оподаткування або інші ставки, ніж основна ставка податку на прибуток, або не є платником цього податку, крім фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності;


г) в інших випадках, визначених цим Кодексом.


Согласно подпункта в) может сложиться впечатление, что обычные цены при расчетах с физлицами (не СПД) не нужно применять.


Но это не так, поскольку в соответствии со ст. 153.2.3 НКУ обычные цены для целей налога на прибыль с любыми не плательщиками налога на прибыль должны применяться, в том числе с физлицами.


Для целей НДС операции с физлицами должны осуществляться по обычным ценам в силу ст. 188 НКУ.

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram