Обмежено придатний в воєнний час

Доброго дня.
У мене наявне тимчасове посвідчення у якому вказано – "зарахований в запас за станом здровя", стаття 75 "б". графа 1
1) Мене цікавить у якому форматі я б був призваний та чим мав би займатися? 
2) Під яку хвилю мобілізації я підпадаю, під 4?
3) Також якщо хтось на блокпості видасть мені повістку при другій або третій хвилі мобілізації, чи повинен я буду йти до військомату?
4) Якщо я поїду наприклад до іншої області і там мені випишуть повістку наприклад на вулиці чи в магазині, чи повинен я буду іхати де я прописаний, або можу проігнорити?
5) Чи можу я виїхати за кордон?
6) Якщо я повинен буду отримати по логіці на 4 хвилі повістку, але отримав раніше і вирішив проігнорити повістку, що мені може буду за це?
Дякую за відповідь Вам наперед!

16.04.2022 20:07 34603

Консультація виконавця

Іванна Гречко
Адвокат
У сервісі: 3 роки
70 відгуків (69 +) (1 -)
Консультацій: 256

    Відповідно до Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402) стаття 75 «б» графа 1 передбачає наступне:

Витяг з Розкладу хвороб

Стаття 75

Включено: травми голови та шиї, їх наслідки S00 - S19 (переломи кісток черепа та обличчя, перелом склепіння черепа, кісток обличчя, верхньої та нижньої щелепи); травми носа, вуха, губи та ротової порожнини; травми ока та орбіти; травми горла, трахеї, гортані; внутрішньочерепна травма (струс, здавлення, контузія, наявність чужорідного тіла, крововиливи внаслідок травми); травма зорового нерва та його провідних шляхів, інших черепних нервів; наслідки ураження центральної нервової системи від дії зовнішніх чинників

а) зі значними порушеннями функцій

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

б) з помірними порушеннями функцій

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

в) з незначними порушеннями функцій

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

г) за наявності об'єктивних даних без порушень функцій

Придатні

Придатні

Придатні

     Тобто, Вас визнали непридатним до військової служби в мирний час, та обмежено придатним  - у воєнний час.

 1) У якому форматі я був би призваний та чим мав би займатися? 

  Відповідно до п.п. г) п. 20.3 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міноборони України від 14.08.2008  № 402, при медичному огляді військовослужбовців та інших контингентів ВЛК приймаються постанови такого змісту, зокрема: «Обмежено придатний до військової служби». Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

    З метою медичної та соціальної реабілітації зазначені особи можуть бути переоглянуті госпітальними (гарнізонними) ВЛК ВМКЦ, але не раніше ніж через 3 роки після прийняття постанови про обмежену придатність до військової служби.

     Таким чином, ВЛК при прийнятті відповідного рішення повинна вказати в ньому види служби та роботи, які протипоказані конкретному військовослужбовцю, аби було зрозуміло в чому полягає обмежена придатність.

       Виходячи з вказаних у висновку ВЛК протипоказань відбувається призов на відповідні посади.

   2) Під яку хвилю мобілізації я підпадаю, під 4?

     Перша черга мобілізації – передбачає призов колишніх військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід і відслужили за контрактом або в одній з хвиль мобілізації.

     Друга черга – передбачає призов військовослужбовців, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

     Третя черга мобілізації або мобілізаційний резерв - військовозобов'язаних громадян, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.

     Четверта черга або громадський резерв – передбачає призов громадян, у яких немає вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу і які можуть бути залучені для комплектування Збройних сил та інших військових формувань винятково в особливий період.

    Отже, виходячи з наданої Вами інформації, Ви підпадаєте під 4-ту хвилю мобілізації.

    3) Якщо хтось на блокпості видасть мені повістку при другій або третій хвилі мобілізації, чи повинен я буду йти до військомату?

    Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 № 352оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за формою згідно з додатком 17. Конкретні строки явки до призовних дільниць установлюються районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки в повістках за формою згідно з додатком 18, вручення яких проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

   Розпорядження керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки розсилається відповідним органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти.

   Повістка має бути вручена особисто або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.

   Виходячи з положень вказаної Постанови, повістка має бути підписана керівником територіального центру комплектування, до якого приписана особа.

   Отже, якщо повістка вручається у відповідності до наведеного вище Положення, тобто - за місцем приписки, то, незалежно від того, яка хвиля мобілізації відбувається, Ви маєте з’явитися за викликом.             Інша справа, що Ви, також, у разі незгоди, маєте право оскаржити таку повістку.

4) Якщо я поїду наприклад до іншої області і там мені випишуть повістку наприклад на вулиці чи в магазині, чи повинен я буду їхати де я прописаний, або можу проігнорити?

    Залежить від Вашого бажання.

  Виходячи з положень вищенаведеної Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 № 352 Ви можете проігнорувати, або їхати за місцем приписки.

   У цьому випадку у разі неявки відповідальність не повинна настати.

  Заклики до чоловіків, які вимушено переїхали в інший регіон України ставати на облік в пунктах тимчасового проживання  - це рішення місцевих рад. За невиконання цього рішення не передбачена відповідальність, оскільки це не буде вважатися ухиленням від мобілізації. Тому у такій ситуації особа має право самостійно вирішувати, чи ставати на облік у пункті тимчасового проживання чи за місцем реєстрації (приписки).

  Те саме стосується й повісток, вручених неуповноваженою особою, в розумінні Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 № 352.

5) Чи можу я виїхати за кордон? 

    Ні.

   Право виїзду за кордон чоловіків у віці від 18 до 60 років при їх непридатності до військової служби в мирний час та обмеженій придатності у воєнний час насьогодні не передбачено.

6) Якщо я повинен буду отримати по логіці на 4 хвилі повістку, але отримав раніше і вирішив проігнорити повістку, що мені може буде за це? 

    Якщо повістка вручена у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 № 352, тобто – за місцем приписки і з дотриманням вимоги, що вона має бути вручена особисто під розпис і уповноваженою особою, то, у разі неявки за викликом, може настати адміністративна або кримінальна відповідальність. Такі дії можуть бути кваліфіковані як ухилення від мобілізації.

    Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в разі незʼявлення за викликом територіального центру комплектування та соціальної підтримки для визначення призначення у воєнний час тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Національній поліції надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування (статті 259 та 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення»).

    Статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. За вчинення даного злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

 

    

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram