Інтернет шантаж - що робити, якщо шантажують інтернет шахраї

мене шантажують інтернет шахраї порадьте що робити

11.11.2019 11:28 3371

Консультація виконавця

Ірина і Владислав Леонови
Адвокат
У сервісі: 5 років
245 відгуків (244 +) (1 -)
Консультацій: 789
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Для почтаку слід розуміти який саме вид інтернет-шахрайства до Вас застосовується.


Існують наступні розповзюджені види шахрайства:шахрайство з авансовим платежем/передплатою; шахрайство з «таємним покупцем», шахрайство з працевлаштуванням; шахрайство з лотереями/призами; шахрайство з орендою майна; шахрайство з надзвичайною ситуацією; шахрайства з онлайн-покупками; шахрайство з Інтернет-знайомствами.


Найвідомішими та найбільш популярними прийомами шахрайства в Інтернеті є:



  1. Зловмисник емоційно маніпулює жертвою для отримання коштів чи певної особистої інформації. Наприклад, шахраї часто кажуть, що відправляють подарунки з іншої країни та просять лише оплатити певну суму для доставки. Або розповідають про тяжке захворювання та просять переслати кошти на лікування. Або повідомляють про нещасний випадок з близькою людиною.

  2. Злочинець обманом переконує жертву відправити особисте фото чи відео, а потім шантажує, вимагаючи гроші.


У більшості випадків шахраї вимагають заплатити певну суму. Ця дія підпадає під статтю 189 Кримінального кодексу України «Вимагання». Відповідно до неї, вимога передачі чужого майна або права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), – караються обмеженням волі на строк до п’яти років чи позбавленням волі на той самий строк.


Стаття 182 в Кримінальному кодексі – «Порушення недоторканності приватного життя». Незаконний збір, зберігання, використання або поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди або поширення цієї інформації у публічному виступі, творі, демонстрація публічно або в засобах масової інформації, караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.


Стаття 190 Кримінального кодексу "Шахрайство" -Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. 


Тому якщо вас шантажують – сміливо звертайтеся до правоохоронних органів (кіберполіції).  Кібершантажистів можна обчислити за ip-адресою, геолокацією в смартфонах, платіжними реквізитами онлайн-гаманців. Тому зберігайте листування і за можливості записуйте телефонні розмови – чим більше інформації ви зможете надати кіберполіцейським, тим швидше можна буде знайти шахрая і залучити його до відповідальності.Можна перевірити, чи є ваш пароль в одній зі «злитих» баз даних за допомогою ресурсу haveibeenpwned.


Не варто йти на поводу у шантажистів, адже навіть якщо ви виконаєте їх вимоги, немає ніякої гарантії, що інформація про вас буде знищена.


Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram