Колишній чоловік вносить кошти до статутного фонду, але не платить аліменти - це приховування доходу

Доброго дня. Скажіть будь-ласка,  якщо особа вносить кошти до статутного фонду  в розмірі 555 000 грн. і являється 100% засновником ТОВ, ці гроші які вона вносить розцінюються її  особистими грошима, її доходом? Вони фіксуються у податковій звідки вони взялись? Оскфльки колишній чоловік не сплачуж борг більше 2х років, я моду розцінювати це як приховування його доходу? Дякую за відповідь

18.11.2019 10:30 1869

Консультація виконавця

Ольга Рудь
Адвокат Миколаїв
У сервісі: 5 років
8 відгуків (8 +) (0 -)
Консультацій: 22

Доброго дня. Так, одним із видів розпорядження своєю власністю (грошові кошти у Вашому випадку) є право власника використовувати своє майно для здійснення господарської діяльності.


Факт внесення коштів до статутного капіталу за умови відсутності документально підтвердженого доходу та наявності непогашеної заборгованості по аліментам є приховуванням доходу зобов'язаною особою (Вашим колишнім чоловіком), а отже свідчить про його свідоме ухилення від сплати аліментів, що може бути підставою для звернення Вами до правоохоронних органів для притягнення його до кримінальної відповідальності (за умови наявності розміру заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці). 


Відповідно до Подакового кодексу України грошові внески, внесені до статутного капіталу не оподатковуються ні податком на прибуток, ні ПДВ, ні єдиним податком, а тому податкова не бачить такі кошти як дохід фізичної особи, хоча, підприємство, до статуного фонду якого вони вносяться, виступає податковим агентом (тобто в своєму звіті зазначає про такі кошти від особи). 


Таким чином, в будь-якому разі державний виконавець може зробити запити до державнного реєстратора (з метою встановлення розміру статутного капіталу та частки в ньому боржника), до податкової (з метою виявлення доходу боржника та доходу підприємтва, де боржник є засновником).  Отримана інформація може бути використана у якості доказів при звернені до суду. 


Варто зазначити також, що розмір коштів, які внесені до статуного капіталу товариства, а разом і отримувані девіденди по своїй суті не є доходами, які включений до Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146, однак судова практика з цього питання наразі позитивна для отримувача аліментів.


Також, у випадку внесення відомостей щодо боржника до Єдиного реєстру боржників, реєстратор відмовить у проведенні державної реєстрації відчуження корпоративних прав учасника юридичної особи у разі наявності у нього боргу за рішенням майнового характеру. Згідно зі статтею 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», підставою для відмови у державній реєстрації є те, що заяву про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру, пов’язаних зі зміною засновників (учасників) юридичної особи у зв’язку зі зміною частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, подано щодо засновника (учасника), який на момент подання заяви внесений до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці, крім випадку збільшення розміру такої частки.



Якщо будуть питання з приводу наданої консультації, пишіть у коментарях, відповім.


Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram