Проживание на территории Украины до получения постоянного ВНЖ

На данный момент мне 17 лет, 24 декабря будет 18, документы на постоянный ВНЖ были поданы 7 июня, можно ли каким то образом находится на территории Украины по истечении срока 90 дней после наступления 18 лет, не прибегая к выезду из страны на 90 дней?

18.11.2019 22:37 1378

Консультація виконавця

Артем Сергєєв
Адвокат Харків
У сервісі: 5 років
12 відгуків (10 +) (2 -)
Консультацій: 74

Вы сейчас находитесь в Украине?


 


« Посвідка оформляється іноземцям або особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України та які:


досягли 16-річного віку, - на підставі заяв-анкет, поданих ними особисто; »


 


Документы подали 7 июня.


« 5. Посвідка видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства.  »


ВНЖ получили?  Постоянный или временный?


 


«  17) посвідка на постійне проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні;


18) посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні;  »


 


« 14. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання дозволу на імміграцію. »


Если воссоединение семьи происходит с гражданами Украины, и есть ВНЖ – то Вы можете находиться на территории Украины до получения разрешения на иммиграцию.  


« 15. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, зазначеними у частинах другій - тринадцятій цієї статті, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України, на період, зазначений в частинах другій - тринадцятій цієї статті. »


Если воссоединение семьи происходит с не гражданами Украины, то Вы можете находиться на протяжении того периода, на протяжении которого законно находятся не граждане, или до получения разрешения на иммиграцию.  


« Стаття 5-1. Строк дії посвідки на тимчасове проживання



5) в усіх інших випадках, визначених статтею 4 цього Закону, - один рік.



  1. Строк дії посвідки на тимчасове проживання може бути продовжено необмежену кількість разів, за наявності підстав, передбачених законом.»


«Стаття 17. Продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на території України



  1. Іноземцю або особі без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, може бути продовжено строк перебування (за наявності законних підстав).

  2. Документи про продовження строку перебування в Україні оформляються на підставі письмових звернень іноземця або особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніш як за три робочих дні до закінчення встановленого строку їх перебування на території України.

  3. У продовженні строку перебування іноземцю або особі без громадянства може бути відмовлено в разі відсутності для цього підстав та достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов'язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.

  4. Продовження строку перебування на території України здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. »


 


Возможности продолжения пребывания.


Действующее законодательство среди прочего определяет соответствующий Порядок, утвержденный постановлением КМУ № 150 от 15.02.2012 года, предусматривает возможность продления законного пребывания иностранца в Украине.


 


Ключевым критерием для успешного согласования Государственной миграционной службой (далее - ДМС) продления срока пребывания - есть уважительные причины, которые сделали невозможным выезд из страны вовремя, а именно:


болезнь / лечение, а также беременность / роды;


уход за больным родственником;


оформления наследства;


выполнения обязанностей журналистом;


стихийное бедствие;


ремонт транспортного средства.


Перечень оснований, которые могут считаться уважительными – не исчерпаемый, а потому теоретически возможно продлить пребывание и по другим основаниям, которые иностранец может подтвердить документально.


https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/150-2012-%D0%BF 


Спрашивайте. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram