Чи варто нам йти у військомат?

Повістку нам вручили на вулиці (написали на пустому бланку). Чи варто нам таки йти у військомат? І чи загрожує нам щось більше ніж штраф у разі неявки?

Чула,що можна надіслати їм заяву про стан здоров`я заказним листом+довідку про хвороби. Чи буде це дієвим?

10.07.2022 12:06 1701

Консультація виконавця

Анастасія Іванченко
Адвокат Київ
У сервісі: 2 роки
125 відгуків (125 +) (0 -)
Консультацій: 260

Доброго дня.

Чи варто нам йти у військомат?

Повістку нам вручили на вулиці (написали на пустому бланку). Чи варто нам таки йти у військомат? І чи загрожує нам щось більше ніж штраф у разі неявки?

У відповідності до статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування (ТЦК - нова назва військоматів) у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування).

Таким чином, тут головна відмінність від військовозобов’язаних, які зобов'язані самостійно з'явитися до військомату під час призову. Вам не потрібно з'являтися добровільно. Лише за викликом. Що таке виклик: це повістка, це мобілізаційне розпорядження.

Якщо Ви все ж отримали повістку, то за її ігнорування передбачена адміністративна чи кримінальна відповідальність.

Стосовно ігнорування повістки про виклик. Кримінальна відповідальність може настати лише у разі ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

У вашому випадку, на скільки зрозуміло, це був перший виклик. А отже Ви ще не проходили ВЛК та не отримували мобілізаційного розпорядження та повідомлення про кримінальну відповідальність. Відповідно ознаки кримінального правопорушення відсутні, а отже і відсутні підстави для притягнення вас до кримінальної відповідальності.

У випадку, якщо Ви не з’явитесь за повісткою то за Ваші дії буде передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 3400 до 5100 грн. (стаття 210-1 КУпАП).

Чула, що можна надіслати їм заяву про стан здоров`я заказним листом+довідку про хвороби. Чи буде це дієвим?

Такого порядку як направлення медичних документів поштою чи будь-яким іншим чином, без особистого відвідування військкомату, не передбачено нормами законодавства. Але, і не заборонено.

Однак, на мою думку, буде дієвим, якщо такі документи (висновки цивільних лікарів про стан здоров’я) будуть долучені до особової справи військовозобов’язаного через канцелярію військкомату і на Вашому екземплярі поставлять відмітку про прийняття (дата, підпис та ПІБ уповноваженої особи).

Під час проходження ВЛК обов‘язково надайте висновки та результати досліджень цивільних лікарів. Із даними висновком буде легше проходити ВЛК та отримати висновок, який відповідає дійсному діагнозу.

Якщо у Вас є додаткові питання можете написати мені на електронну пошту [email protected]

Якщо Вам була корисна моя консультація буду вдячна за відгук.

З повагою, адвокат Анастасія ІВАНЧЕНКО

 



Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram