Мікрозайми військовослужбовцям без нарахування пені, штрафів, відсотків

Якщо я взяв мікрозайм будучи на строковій військовій службі при оформленні вказував,що офіційно працюю (бо місце роботи за мною збереглося і заробітна плата теж) надіславши документи в фін установу,що я є військовослужбовцем мені відмовляють про списання,щоб оплатити лише тіло вказуючи,що я шахрай,брав 3000 хочуть,вже 20000,як бути в даній ситуації?

28.11.2019 16:11 3383

Консультація виконавця

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
У сервісі: 5 років
818 відгуків (817 +) (1 -)
Консультацій: 2094
Топ 3 спеціалізації:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Це стандартна практика для МФО, які намагаються скористатися Вашою необізнаністю в законодавстві.


На час особливого періоду в Україні військовослужбовцям штрафні санкції за невиконання кредитних зобов’язань, а також проценти за користування кредитом не нараховуються. Особливий період на сьогоднішній день діє - така позиція Верховного Суду. Відповідно до висновків того ж Верховного Суду, військовозобов’язаним до закінчення особливого періоду не нараховуються штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом.


Такої ж думки Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Згідно статті 17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.


Таким чином, якщо Ви на сьогодні проходите військову службу, то фінансові установи не мають права нараховувати Вам пеню, штрафи, відсотки.


Тому першим кроком потрібно їх повідомити рекомендованим листом, що дані нарахування вважаєте незаконними. Вам необхідно все ж таки сплатити борг 3000 грн., не забувши в призначенні платежу чітко вказати, що сплачуєте тіло кредиту. Зробити це потрібно до моменту звільнення зі служби.


Якщо після цього їх позиція не зміниться, потрібно буде писати в НБУ та Нацкомфінпослуг про порушення Ваших прав. Надалі не виключаю і судового врегулювання спору.


В разі отримання погроз (смс, вайбер, телефонні розмови) фіксуйте все і пишіть заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення за фактом погроз і вимагання.


Якщо Вам щось не зрозуміло або виникнуть будь-яких питання, можете звертатися до мене напряму, електронна пошта [email protected]

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram